GTX 1050 Ti marka ve model seçimi

Endorphine

Hectopat
Daha fazla  
AMD X4 860K(4.2Ghz OC) bir sistemim var. Ve R7 250 2 GB ekran kartı mevcut. Bunu GTX 1050Ti ile değiştirmeyi düşünüyorum. Önceleri RX 460 düşünüyordum. Fakat fiyatı makul olmadığı için eledim. Her neyse, vatan bilgisayarda 12 model mevcut ve aralarında ciddi fiyat farkı olan modeller var. Acaba sebebi nedir? Eğer sırf soğutma sistemi ya da OC performansı ise fark bence değmez. Benim almaya niyetlendiğim model Asus'un 666 TL olan çift fanlı Expedition modeli. Sizin fikriniz nelerdir?

Son düzenleyen: Moderatör:
Listede en ucuz modeller zotac marka olan 2 kart. Biri çift diğeri tek fanlı. Başkada fark yok sanırım. Fakat marka hakkında bir bilgimde yok açıkcası. KAlitesi nedir kartların? İyi imidir kötü müdür? Birde neden asus alınmaz acaba? Sıkıntılı mı? Yada fiyata göre kalitesi mi kötü?
Asus firmasının modeli o fiyata alınmaz. En ucuz olanı almanda bir sakınca görmüyorum.

AMD X4 860K(4.2Ghz OC) bir sistemim var. Ve R7 250 2 GB ekran kartı mevcut. Bunu GTX 1050Ti ile değiştirmeyi düşünüyorum. Önceleri RX 460 düşünüyordum. Fakat fiyatı makul olmadığı için eledim. Her neyse, vatan bilgisayarda 12 model mevcut ve aralarında ciddi fiyat farkı olan modeller var. Acaba sebebi nedir? Eğer sırf soğutma sistemi ya da OC performansı ise fark bence değmez. Benim almaya niyetlendiğim model Asus'un 666 TL olan çift fanlı Expedition modeli. Sizin fikriniz nelerdir?
Ben Asus Expedition aldım Vatan'dan. Şuanlık sorun görmedim. Outlast Full ayarlarda 60FPS alıyorum.

Benimde ilk mesajımda yazdığım gibi aklımdaki marka asus'du. Yani öncedende kullandım bir sıkıntı yaşamadım açıkcası. Youtube'da zotac incelemesi yapılan bir vidyonun altındaki yorum beni tırstırdı açıkcası. Eleman zotac olan modeli almış. Arıza yapınca servise göndermiş. Sıkıntı çıkarmışlar. Sonuçta kart çöpe gitmiş. Bugüne kadar hiç bir ekran kartım arızalanmadı ama olur da arızalanırsa serviste sıkıntı çekmek istemem doğrusu. Asus ile zotac modeli arasında da 7 TL fark var. Bilemedim şimdi...

Kardeşim bence eğer bütçen varsa Gigabyte G1 windforce modelini almalısın. Kendim kullanmadım ama soğutmasının çok sessiz ve iyi soğuttuğunu söylüyorlar. Ama Asus alsanda bir şey değişmez.

Uyarı! Bu konu 7 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı