GTX 1050 Ti mobil undervolt yapınca ısınıyor

DeathStroke123

Kilopat
Makaleler
1
Daha fazla  
Meslek
Polis Memuru
Arkadaşlar ekran kartını undervolt edince oyunlar kasıyor. Nasıl desem oyunlar titreyerek sesle birlikte kasıyor. Ekran kartı kullanımında inişler çıkışlar oluyor bir anda. Undervoltu ortadan kaldırınca bu sorun ortadan kalkıyor. Undervolt yapmayınca da ekran kartı çok ısınıyor. Bana önerebileceğiniz bir şey var mı? Undervolt için uygun ayar vs. gibi. 3-4 FPS az alsam benim için sorun olmaz. Önceden böyle bir sorun olmuyordu. Bütün oyunlarda böyle. Isınmadan dolayı böyle oluyor derseniz kontrol ettim throttle olan hiç bir şey yok.

NOT: Termal macunlar yeni değişti.

İşlemci: i5-7300HQ
Ekran Kartı: GTX 1050 Ti
RAM: 8x2 16 GB RAM.
Depolama: 500 GB SSD

Arkadaşlar ekran kartını undervolt edince oyunlar kasıyor. Nasıl desem oyunlar titreyerek sesle birlikte kasıyor. Ekran kartı kullanımında inişler çıkışlar oluyor bir anda. Undervoltu ortadan kaldırınca bu sorun ortadan kalkıyor. Undervolt yapmayınca da ekran kartı çok ısınıyor. Bana önerebileceğiniz bir şey var mı? Undervolt için uygun ayar vs. gibi. 3-4 FPS az alsam benim için sorun olmaz. Önceden böyle bir sorun olmuyordu. Bütün oyunlarda böyle. Isınmadan dolayı böyle oluyor derseniz kontrol ettim throttle olan hiç bir şey yok.

NOT: Termal macunlar yeni değişti.

İşlemci: i5-7300HQ
Ekran Kartı: GTX 1050 Ti
RAM: 8x2 16 GB RAM.
Depolama: 500 GB SSD
Undervolt ayarlarınızı atar mısınız? Curve Editörü yani.

@erengore Hocam kasma yaptırdığı için sildim. Ama 925 mv ye kadar çekiyordum undervoltu.
Onu görmeden bir şey demek zordur. 925mV'ye kadar çekince ekran kartının o ayarı koruduğunu sanmıyorum. Bir görmek güzel olabilir Curve Editör'ü.

Dosya Ekleri

• Adsız.png
    Adsız.png
    2,2 MB · Görüntüleme: 51
@erengore Hocam genelde 800 lerde geziyor.
Sisteminizde voltaj limit sebebi oluyor. Karta daha fazla voltaj lazım gibi görünüyor ama 800 voltaj ile bir kart ısınmaz hocam. Yani acaba termal anlamda yetersiz kaldığı için olabilir mi? Kartın macunları nasıl? Yükteki sıcaklığı ne?

@erengore Hocam undervoltsuz haliyle 1-2 saat oynuyorum hiç bir sorun olmuyor. Undervoltlu haliyle 15-20 dk sonra değişik değişik kasmalar başlıyor. Oyunların sesi bile kasıyor. Çok değişik bir sorun anlamadım gitti. Önceden böyle bir şey olmuyordu. Hocam undervolt yapınca ısınmıyor. Tam tersi moderatör arkadaş yanlış yazmış.

@erengore Hocam undervoltsuz haliyle 1-2 saat oynuyorum hiç bir sorun olmuyor. Undervoltlu haliyle 15-20 dk sonra değişik değişik kasmalar başlıyor. Oyunların sesi bile kasıyor. Çok değişik bir sorun anlamadım gitti. Önceden böyle bir şey olmuyordu. Hocam undervolt yapınca ısınmıyor. Tam tersi moderatör arkadaş yanlış yazmış.
Onun sebebi farklı olabilir. İşlemci ile de ilgili olabilir. Ekran kartınızda öyleyse undervolt yapmayın yani başka yöntem göremiyorum. Aslında ben kendim Curve ayarlayabilsem güzel olabilirdi ancak Curve ayarlamak uzun ve anlatması zor olduğu için maalesef yardımcı olamıyorum.

Geri
Yukarı