GTX 1050 Ti Monitör Tavsiyesi

xeldar

Decapat
Herkese selam sırf bu konu hakkında yardım almak için siteye üye oldum şimdi durumumu size anlatayım.

21 inch bir monitörüm vardı ve 6 yıl aradan sonra neden olduğunu anlamasam da kendisi vefat etti. Şu an ofisimden arakladığım kare bir monitör kullanıyorum geçici bir süreliğine. Yeni monitör satın alacağım ama ne alacağım konusunda çok kararsızım. Bilgisayarımda 1050 Ti 4GB ekran kartı var. Genelde piyasaya yeni çıkan ve beğendiğim her oyunu oynarım. En son oynadıklarım arasında Sekiro Shadows Die Twice, Devil May Cry 5, Resident Evil 2 Remastered gibi oyunlar var. Ultra High ayarlarda oynama gibi bir takıntım yok 60 FPS olsun yeter. Zaten high ayarlarda bu oyunların hepsinde 60 FPS ile oynadım. Rekabetçi oyunlarla alakam yoktur CS:GO, PUBG ve LOL gibi. Ben bilgisayarda oyundan çok video, dizi ve film izliyorum. Aynı zamanda grafik tasarım photoshop ve illustrator kullanıyorum sıklıkla ve kodlama ile uğraşıyorum.

Özetten sonra derdim şu ki piyasayı araştırdım ve her kafadan bir ses çıkıyor. Almışken iyi bir şey alayım o da beni 5-10 yıl nereye kadar götürebiliyorsa götürsün kafasındayım. 27 inchde oyun oynanmaz diyen var. Monitör alacaksan 1Ms olacak diyenler var. Gsync ve FreeSync özelliksiz monitör mü kaldı diyen var. E arkadaşım biz ne alacağız o zaman biri bana yol göstersin lütfen. Bu arada alacağım monitörün kesinlikle IPS olacağına karar verdim. Çünkü bahsettiğim dizi ve film izlemelerini çoğunlukla yalnız yapmıyorum yani 2-3 kişi de izleyebiliyoruz. TN ve VA monitörlere ise yanlardan bakılınca renk değişiyor. Bütçem zorlarsam en fazla 1500 TL.

Hangi monitör, neden? Özellikle nedeniyle beraber önerirseniz çok mutlu olurum.

Hocam ben şuan Dell P2317H kullanıyorum. 23" ve monitör her şekli alabiliyor bu pozitif bi nokta.
6ms bir gecikme süresi var ve oyunlarda seni engellemiyo veya rahatsız etmiyo. Grafik anlamda İllustrator kullanıyorum zevk için arada iyi bir performansı var sana bir seçenek olarak sunabilirim. 1100-1300 bandında satılıyor.

Hocam ben şuan Dell P2317H kullanıyorum. 23" ve monitör her şekli alabiliyor bu pozitif bi nokta.
6ms bir gecikme süresi var ve oyunlarda seni engellemiyo veya rahatsız etmiyo. Grafik anlamda İllustrator kullanıyorum zevk için arada iyi bir performansı var sana bir seçenek olarak sunabilirim. 1100-1300 bandında satılıyor.
24 ve 27 inch monitörlerin ne gibi + ve - leri var mesela 27 alsam benim işimi görmez mi dışarıdan bakınca büyük ekranda daha güzel dizi ve film izlerim gibime geliyor ama oyun oynarken çoğu kişi görüntü bozuluyor diyor

24 ve 27 inch monitörlerin ne gibi + ve - leri var mesela 27 alsam benim işimi görmez mi dışarıdan bakınca büyük ekranda daha güzel dizi ve film izlerim gibime geliyor ama oyun oynarken çoğu kişi görüntü bozuluyor diyor
27 inç ile oyun oynamak biraz zor. En uygunu 22-24 inç.
LG 27MP59G-P Monitör
HP 27fw (3KS64AA) Monitör
AOC 27V2Q Monitör 1
HP 27f (2XN62AA) Monitör
Acer B247Ybmiprx Monitör
En uygunu sonuncu atdığım 23.8 inç 4ms 75hz.
27 inç isterseniz AOC 27V2Q alın bence.

Son düzenleme:
LG 27MP59G-P Monitör
AOC 27V2Q Monitör 1
HP 27f (2XN62AA) Monitör
Acer B247Ybmiprx Monitör
Zorluk kısmı mesafeden kaynaklanıyor sanırım. Oyun oynadığım zamanlar genelde monitörle aramda baya mesafe oluyor çünkü nadiren klavye ve mouse ile oyun oynuyorum daha çok xbox kolu ile işimi hallediyorum. Benim araştırdığım kadarıyla yakın mesafeden 27 inch monitör ile oyun oynarken ortaya odaklanırken kenar ve köşeleri çok gözden kaçırıyormuşuz buda fps tarzı oyunlarda büyük dezavantajmış. Beni oyun oynarken fazla zorlamayacağını düşünüyorum çünkü 21 inch monitörümle oyun oynarken çok yakınlaşmam gerekiyordu ekranı göremiyordum :) şu atılanlara bir bakayım çok teşekkürler.
LG 27MP59G-P Monitör
AOC 27V2Q Monitör 1
HP 27f (2XN62AA) Monitör
Acer B247Ybmiprx Monitör
bütçeyi 2000 lira yapsak önereceğiniz daha iyi bir şey olur muydu?

Son düzenleme:
Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı