GTX 1050 Ti OC yapma

Ekran kartı 58 dereceyi geçmiyor fakat Memory clock 1000 MHz artırmak sıkıntı olur mu bir de sistem stabil çalışıyor.

Power limiti fulleyince sistem kilitleniyor 110 da bıraktım bende.

Power limit anladığım kadarıyla overclock konusunda pek bir fayda sağlamıyor. VRAM'lere 1GHz'e yakın frekans basılmış, biraz çılgın bir değer açıkçası. VRAM sıcaklığını öğrenirseniz güzel olur. Biraz daha sağlıklı olması için VRAM'lere biraz daha az frekans verilebilir. +185 core yine yüksek bir değer fakat daha üst seviyeleri görmek mümkün, ben soğutması kötü bir 1050 Ti'ı +200 core frekansına kadar yükseltebilmiştim. Bu kadar yüksek değerlerde mümkünse 1 saat üzeri test yapılabilir. Uzun süreli kullanımda da herhangi bir crash almıyorsanız sorun yok demektir. Benim tavsiyem VRAM frekansını 750 ya da 800'e çekin. Eğer stabil çalışıyorsa gayet başarılı bir overclock olmuş demektir.
Bu arada sürücü biraz eski, yeni sürümlere yükseltmeniz yararınıza olur.

Power limit anladığım kadarıyla overclock konusunda pek bir fayda sağlamıyor. VRAM'lere 1GHz'e yakın frekans basılmış, biraz çılgın bir değer açıkçası. VRAM sıcaklığını öğrenirseniz güzel olur. Biraz daha sağlıklı olması için VRAM'lere biraz daha az frekans verilebilir. +185 Core yine yüksek bir değer fakat daha üst seviyeleri görmek mümkün, ben soğutması kötü bir 1050 Ti'ı +200 Core frekansına kadar yükseltebilmiştim. Bu kadar yüksek değerlerde mümkünse 1 saat üzeri test yapılabilir. Uzun süreli kullanımda da herhangi bir crash almıyorsanız sorun yok demektir. Benim tavsiyem VRAM frekansını 750 ya da 800'e çekin. Eğer stabil çalışıyorsa gayet başarılı bir overclock olmuş demektir.

Teşekkürler.
Power limit anladığım kadarıyla overclock konusunda pek bir fayda sağlamıyor. VRAM'lere 1GHz'e yakın frekans basılmış, biraz çılgın bir değer açıkçası. VRAM sıcaklığını öğrenirseniz güzel olur. Biraz daha sağlıklı olması için VRAM'lere biraz daha az frekans verilebilir. +185 Core yine yüksek bir değer fakat daha üst seviyeleri görmek mümkün, ben soğutması kötü bir 1050 Ti'ı +200 Core frekansına kadar yükseltebilmiştim. Bu kadar yüksek değerlerde mümkünse 1 saat üzeri test yapılabilir. Uzun süreli kullanımda da herhangi bir crash almıyorsanız sorun yok demektir. Benim tavsiyem VRAM frekansını 750 ya da 800'e çekin. Eğer stabil çalışıyorsa gayet başarılı bir overclock olmuş demektir.

Hocam VRAM sıcaklığını nasıl öğrenebilirim?

Son düzenleme:

Geri
Yukarı