GTX 1050 Ti Oyun Performansı Nasıldır?

İşlemci ekran kartına göre daha düşük seviyede ve bundan dolayı darboğaz yapabilir. Ekran kartı bende de var günümüz çoğu oyunu orta ve yüksek ayarlarda 60 FPS değerlerinde oynayabiliyorum. Özellikle Watch Dogs 2 ve Need For Speed Payback oyunlarındaki performansı beni fazlası ile mutlu etti. Durumun müsaitse daha iyi bir işlemciyle performansı arttırabilirsin. Yok ben işlemci değiştiremem dersen yine idare edecek bir performansta oyunları oynayabilirsin.

İşlemciniz kötü. 8 GB Ram ve 1050 ti sizi oyunlarda üzmeyecektir fakat ara ara FPS Drop yaşayabilirsiniz. Ramleriniz kaç MHz acaba ? Bahsettiğiniz BF1 oyununu oynayabilirsiniz fakat internette gördüğünüz FPS değerlerini alamayabilirsiniz. Zira internette örneğin "1050 Ti Battlefield 1" diye arama yapıyorsunuz adam 100 fps alıyor çünkü Ram ve İşlemcisi çok iyi ve günceldir. Siz bu değerlere ulaşamayabilirsiniz. Sistemi detaylı olarak yazarsanız yardımcı olabiliriz.

i3-2100 aşağı yukar i5-650 işlemciyle aynı seviyede bir işlemci. Ben i5-650'ye sahibim ve GTX 1050 Ti kullanıyorum. Evet bir miktar bazı oyunlarda darboğaz yapıyor fakat 1080p'de oynayamıyorum şu an için. 1280x1024 bir monitörde oynuyorum ultra ayarlarda buna rağmen minimum 40-45 FPS'ye kadar düştü. Öyle oyunun oynanamaz hale gelmesi gibi bir durum olmaz. Eğer FPS takıntınız yoksa ve kasmadan oynasam yeter bana diyorsanız gayet iyi bir tercih olabilir. Youtube üzerinde i3 2100 GTX 1050 Ti diye aratıp test videoları bulabilirsiniz.

İşlemci BF1 için yeterli bir işlemci değil aslında. 8 GB RAM ultra ayarlarda oynayamayacağınız için yeterli sayılabilir. RAM DDR kaç onu da bilmiyoruz gerçi. Darboğaz illa olacaktır.

Eğer oyun Battlefield 1 ise o işlemci müthiş derecede darboğaz yapacaktır. 5 saniyede bir drop yersin hocam. Ekran kartın orta seviye bir kart düşük ayarlarda 50-60 arasında gider gelir. Ultra'da açar ama 60 FPS ' den 10 FPS ' ye ani düşüşler yaşarsın. 64 kişilik haritalar seni zorlar ama oyunu oynamak istiyorsan, güvercin ve akın modunu oynayabilirsin sanırım onlarda pek sıkıntı çıkarmıyacaktır.

1080p çözünürlük için orta sınıf bir oyuncu bilgisayarının olmazsa olmazı olan 1050Ti gibi bir ekran kartını resmen yerin dibine sokmuşsunuz. İşlemcin biraz sorun çıkarabilir.

@muhametsafak Size sonuna kadar katılıyorum. Güzelim ekran kartını nasıl bitirmişler anlam veremiyorum. Şahsen i5-650 işlemci ve GTX 1050 Ti ile BF1 oynadım her ayar ultrada DX12 açık halde. 45 FPS altına düşmedim. En düşük FPS'leri iki oyunda aldım ki ikiside sorunlu oyunlardı Mafia 3 ve Batman Arkham Knight bunlara rağmen 35 FPS altına düşmedim herşey Yüksek ayarlarda ve Batman'da ek olarak nVdia özel ayarları açık halde.

Ek olarak şularıda şuraya bırakayım.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.

i3-2100 aşağı yukar i5-650 işlemciyle aynı seviyede bir işlemci. Ben i5-650'ye sahibim ve GTX 1050 Ti kullanıyorum. Evet bir miktar bazı oyunlarda darboğaz yapıyor fakat 1080p'de oynayamıyorum şu an için. 1280x1024 bir monitörde oynuyorum ultra ayarlarda buna rağmen minimum 40-45 FPS'ye kadar düştü. Öyle oyunun oynanamaz hale gelmesi gibi bir durum olmaz. Eğer FPS takıntınız yoksa ve kasmadan oynasam yeter bana diyorsanız gayet iyi bir tercih olabilir. Youtube üzerinde i3 2100 GTX 1050 Ti diye aratıp test videoları bulabilirsiniz.

Teşekkürler desteğin için

Uyarı! Bu konu 7 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı