GTX 1050 Ti oyunda 75 derece oluyor

Sistemimde darboğaz var işlemci oyunlarda 90 derece oluyordu ekran kartıda 65 oynadığım oyunun ayarlarını Ultra yaptım ekran kartı 75 işlemci 73-74 derece oldu işlemcinin sıcaklık değeri nasıl.

Ekran kartına yük vererek iyi yapmışsınız. Şuan durumlar gayet sağlıklı görünüyor. 🙌

Dediğim gibi sıcak aylarda daha da can sıkıcı olabiliyor bu durum ama sizin değerler gayet sağlıklı. Endişelenmeyin.

Kasa temizliğini ihmal etmeyin bu arada. ☝ :)

@Fodenist ve @blamenvidia ustalarım,

Ben aynı karta sahip değilim. Direkt olarak temaslı deneyimim yok tabii ki doğal olarak. Ancak, YouTube üzerinden testlere baktığımda 65 70 arası kart oyuna göre gidip geliyor.

Sıcaklığı etkileyen ortam sıcaklığı, kasanın hava sirkülasyonu ve kasanın masa üstünde veya yerde olma konumu sıcaklıkları manipüle etmektedir. Ayrıca sizlerin dediği gibi dağıtıcı firmanın soğutucu bloğu da etkiler.

Hatta yanlış kablolama bile sıcaklıkları etkileyen bir faktördür.

Bunları göz önüne alırsak sıcaklıklar için normal skala içinde yer aldığını söylemek asla yanlış olmaz. :)

@Fodenist ve @blamenvidia ustalarım,

Sıcaklığı etkileyen ortam sıcaklığı, kasanın hava sirkülasyonu ve kasanın masaüstünde veya yerde olma konumu sıcaklıkları manipüle etmektedir. Ayrıca sizlerin dediği gibi dağıtıcı firmanın soğutucu bloğu da etkiler.

Kasasında sadece egzoz fanı var.
Hava 34 dereceyken bile 59ları görüyor @blamenvidia hocamda aynı değerleri alıyormuş.
Benim RX590 ekran kartım bile 70 dereceleri görürken bence arkadaşın kasasına hava tutup macun yenilemesinde fayda var.

Kasasında sadece egzoz fanı var.
Hava 34 dereceyken bile 59ları görüyor @blamenvidia hocamda aynı değerleri alıyormuş.
Benim RX590 ekran kartım bile 70 dereceleri görürken bence arkadaşın kasasına hava tutup macun yenilemesinde fayda var.

O halde dediğiniz gibi kasanın hava sirkülasyonu kötü... Ancak bu halde bile GPU için bir sorun teşkil etmemektedir hocam.

Konu sahibi sayın @ll.Mehmed , en kısa sürede kasanın hava sirkülasyonunu gözden geçirip daha verimli ısı değerlerine kavuşursa daha iyi olur. 🙏

O halde dediğiniz gibi kasanın hava sirkülasyonu kötü... Ancak bu halde bile GPU için bir sorun teşkil etmemektedir hocam.

Konu sahibi sayın @ll.Mehmed , en kısa sürede kasanın hava sirkülasyonunu gözden geçirip daha verimli ısı değerlerine kavuşursa daha iyi olur. 🙏
Ekran kartının marka-model'ini bilmediğimiz için bir açıklama yapamıyoruz, belki soğutması kötü olan bir karta sahip. 1050TI'ın binlerce versiyonu var. Konuyu açan kişi onu söylememiş.

Yeni konular

Geri
Yukarı