GTX 1050 Ti Oyunlarda Düşük GPU Kullanımı

• Konuyu başlatan k.o
  • Başlangıç Tarihi
  • Mesaj 5
  • Görüntüleme 736

k.o

Hectopat
Daha fazla  
Battlefield 1, Team Fortress 2, Titanfall, PUBG, Doom gibi oyunları oynarken sürekli ekran kartı kullanımım aniden düşüyor ya da sürekli %30-%70 civarları geziyor. Bunun çözümünü bilen var mı?

Sistemim (Laptop):
  • GTX1050 Ti
  • i7 7700HQ
  • 16 GB RAM

Her şeyi denedim olmadı. 1-2 yıldır şu sorunla uğraşıyorum, her oyuna girdiğimde sinir krizi geçirerek çıkıyorum lütfen yardım.

Son düzenleyen: Moderatör:
Paylaşmanız gereken bilgi, oyun içi donanım kullanım ve ısı değerlerini gösteren bir fotoğraf.

MSI Afterburner programını kullanarak sorun yaşadığınız anda ekran görüntüsünü alıp paylaşın.

Kullanım düşünce FPS'de drop yada düşüklük yaşıyormusun ? , Ekran kartı ısındığı için kullanımı sınırlandırıyor olabilir

GPU-Z adlı programdan Bus Interface değerinin fotoğrafını çekip atar mısın? Aynı sorunu yıllar önce masaüstü bilgisayarımda yaşamıştım. Uzun uğraşlar sonucu para iadesi alabilmiştim.

Kullanım düşünce FPS'de drop yada düşüklük yaşıyormusun ? , Ekran kartı ısındığı için kullanımı sınırlandırıyor olabilir

fps dropları yaşıyorum ve pc her zaman çok sıcak ekran kartı en fazla 91°c ye işlemci ise her zaman 95°c bunu araştırmıştım bazı kişiler msı olduğu için yüksek ısı değerlerinin normal olduğunu söylüyor bu konuda neler yapabilirim?

ayrıca işlemci kullanımı %40-%90 arası değişiyor

fps dropları yaşıyorum ve pc her zaman çok sıcak ekran kartı en fazla 91°c ye işlemci ise her zaman 95°c bunu araştırmıştım bazı kişiler msı olduğu için yüksek ısı değerlerinin normal olduğunu söylüyor bu konuda neler yapabilirim?

ayrıca işlemci kullanımı %40-%90 arası değişiyor
GPU-Z adlı programı indirmen gerekiyor değerlerini merak ettim.

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı