GTX 1050 Ti PC otomatik kendine reset atıyor

Bazkarda

Hectopat
Daha fazla  
Merhaba, bilgisayar kendine durduk yere reset atıyor. Bir de normalde göre biraz geç atıyor, siyah erkanda kalıyor. Biraz ısınma problemim vs. yok işlemci aldıktan sonra böyle oldu, işlemcim anakartıma uyuyordu ama anakartımın BIOS'u ile işlemci BIOS'um uyuşmuyordu. Bilgisayarı açamıyordum, bilgisayarcıya götürdüm. Orada bir şeyler yapmıştı, anakartın pimiyle alakalı ondan sonra eve geldiğimden beri 5-6 aydır hep reset atıyor. Bu kendi kafasına göre bazen 5 saatte 1 atıyor, bazen her 10 dakikada 1 bazen 2 günde 1. ne yapmam lazım?

Ryzen 5 5500.
GTX 1050 Ti.
A320M-A Pro.

Yardımcı olabilirseniz çok sevinirim.

Merhaba, bilgisayar kendine durduk yere reset atıyor. Bir de normalde göre biraz geç atıyor, siyah erkanda kalıyor. Biraz ısınma problemim vs. yok işlemci aldıktan sonra böyle oldu, işlemcim anakartıma uyuyordu ama anakartımın BIOS'u ile işlemci BIOS'um uyuşmuyordu. Bilgisayarı açamıyordum, bilgisayarcıya götürdüm. Orada bir şeyler yapmıştı, anakartın pimiyle alakalı ondan sonra eve geldiğimden beri 5-6 aydır hep reset atıyor. Bu kendi kafasına göre bazen 5 saatte 1 atıyor, bazen her 10 dakikada 1 bazen 2 günde 1. ne yapmam lazım?

Ryzen 5 5500.
GTX 1050 Ti.
A320M-A Pro.

Yardımcı olabilirseniz çok sevinirim.

Bilgisayarcılara güven olmaz ama iş işten geçmiş. BIOS Update gerekirken anakartın pimiyle alakalı bir şeyler yaptı demişsiniz. Eski işlemcinizi takıp BIOS'u yükselttikten sonra yeni işlemcinizi takmanız daha sağlıklı olacaktı. A320 anakartlar ile R5 4500- 5500 CPU'larını sorunsuz kullanlar var. Burada önemli kısım götürdüğünüz bilgisayarcının hangi işlemle görüntü almanızı sağladığı.

Yeni konular

Geri
Yukarı