GTX 1050 Ti PCI-e x8 hızında çalışma sorunu

Turgay Kırdar

Kilopat
Daha fazla  
Öncelikle tek bir ekran kartım var ve en üstteki slotta (x16 3.0) ekran kartım GTX 1050 Ti yük altında x8 3.0 boşta x8 1.1 olarak çalışıyor. Yardım eden herkese şimdiden teşekkürler.

Son düzenleyen: Moderatör:
Anakartınız nedir?

Demeye çalıştığım, GTX 1050 Ti, PCI-e x16'nın tam kapasitesini kullanabilen bir kart değil zaten. x8 yani onun yarısı hız da, ona yeterli gelebilir. Bunu demeye çalışıyorum. Belki anakartınız otomatik çekiyordur. Ama pek rastladığım ve bilgimin olduğu konu değil.

Anakartınız nedir?

Demeye çalıştığım, GTX 1050 Ti, PCI-e x16'nın tam kapasitesini kullanabilen bir kart değil zaten. x8 yani onun yarısı hız da, ona yeterli gelebilir. Bunu demeye çalışıyorum. Belki anakartınız otomatik çekiyordur. Ama pek rastladığım ve bilgimin olduğu konu değil.
Anakart B350 pc mate bios güncel ve biosda x8 ve x4 seçenekleri var anakartın ve ekran kartının x16 desteklediğinden eminim.

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı