GTX 1050 Ti PUBG Donma Sorunu

yiğit arslan

Decapat
Yaklaşık 2 ay önce Casper'ın Excalıbur oyuncu PC'sini aldım ve aldığım ilk gün PUBG'yı yükledim. Oyunda hiçbir sıkıntı yoktu, ultra ayarlarda bile oynanıyodu fakat şimdi orta ayarlarda dahi oynanmaz hale geldi. Yolda koşarken bir anda sağa sola bakarken bir de donmalar, takılmalar, droplar yaşanıyor.

Sistem bilgilerim:
  • Intel core i7 7700 3.60GHz
  • GTX 1050 Ti 4 GB
  • 16 GB DDR 4 RAM
  • Monitör 60 Hz
  • 600W güç kaynağı
  • Anakart Casper SATA 6 GB (Tam bilmiyorum.)

Son düzenleyen: Moderatör:
Sürücülerin güncel olup olmadığını kontrol edebilirsin. Büyük ihtimalle Casper'ın kendi sitesinde sürücülerin güncel versiyonları vardır. Ek olarak GeForce Experience'den de ekran kartının güncel olup olmadığını kontrol edersen iyi olur.

Sürücülerin güncel olup olmadığını kontrol edebilirsin. Büyük ihtimalle Casper'ın kendi sitesinde sürücülerin güncel versiyonları vardır. Ek olarak GeForce Experience'den de ekran kartının güncel olup olmadığını kontrol edersen iyi olur.
ekran kartımı güncelledim fakat hiç bi faydası olmadı
dediğiniz tüm tavsiyeleri uyguladım hiç bi faydası olmadı başka bi yöntem varmıdır

Son düzenleme:
ekran kartımı güncelledim fakat hiç bi faydası olmadı
dediğiniz tüm tavsiyeleri uyguladım hiç bi faydası olmadı başka bi yöntem varmıdır
Vikendi güncellemesinden önce ve sonra oynadınız sanırım. Eğer böyleyse optimizasyon sorunu var diye biliyorum ve bunu da düzeltirler umarım. Ben de daha rahat oynarken bazı ayarları iyice düşürdüm. Buna rağmen takılmalar, droplar yaşıyorum.

Arkadaşlar haklı olabilir. Vikendi haritası ağır bir harita.
Kasayı nereye koydunuz ? Eğer kapalı kutu gibi dar bir yere koymuşsan kasayı, hem kısa süre içerisinde fazlasıyla tozlanacaktır hem de normalden fazla ısınacaktır.

Son düzenleme:
Vikendi güncellemesinden önce ve sonra oynadınız sanırım. Eğer böyleyse optimizasyon sorunu var diye biliyorum ve bunu da düzeltirler umarım. Ben de daha rahat oynarken bazı ayarları iyice düşürdüm. Buna rağmen takılmalar, droplar yaşıyorum.
çoğunluka shannok haritasında oluyo ve bu fps drop düşmesi 1 hafta önce başladı sadece pugb da oluyo
Tam ekran değilse tam ekran moduna almalısın.
Vikendi de oynuyorsan olabilir takılma diğer mapleri dene.
Sistemin gayet uyumlu sorun olamaz.[/QUOTtüm haritada aynı sorunla karşılaşıyorum ekran tam bu arada
Arkadaşlar haklı olabilir. Vikendi haritası ağır bir harita.
Kasayı nereye koydunuz ? Eğer kapalı kutu gibi dar bir yere koymuşsan kasayı, hem kısa süre içerisinde fazlasıyla tozlanacaktır hem de normalden fazla ısınacaktır.
tüm haritalarda aynı sorun var hepsinde aynı şekilde fps drop yiyiorum üstelik kasada 7 tane fan var kasanın camı da açık
399 numaralı ve daha aşağısı bir nvidia sürücüsü ile deneyin bir de. Nvidia son güncellemeler ile fps drop ben de yaşıyorum. 1070 ile de oluyor fps drop.
bütün oyunlarda mı yoksa sadece pubg da mı bir de bu hata nvdianın mı ?

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı