GTX 1050 TI sistem ekran kartı değiştirme

Baki Kaya

Hectopat
Daha fazla  
Arkadaşlar elimdeki 1050TI model ekran kartımı güncellemek istiyorum. Biraz araştırma yaptım ama size de sormak istedim. (Lutfen GTA 5 testlerine göre yorumda bulunmayın malumunuz nVidia çipsetler GTA 5 konusunda hep üstün olabiliyor )
Aklımdaki 4 GPU'lu şekilde:
  1. GTX 1060 6 GB
  2. RX 480
  3. R9 390X 8 GB
  4. GTX 980 4 GB

Son düzenleyen: Moderatör:
Güncellemek bence gereksiz, ama 980'e düşmek de mantıksız. Adobe programlarını kullanacaksan AMD önermiyorum video render vs o konularda sıkıntı çıkarıyorlar. İlle de alacağım diyorsan 1060'dan devam et ama bence elindeki ekran kartı da gayet iyi. Ahım şahım bir fark olmayacaktır.

Ancak 980'in diğer hepsinden daha iyi performans verdiği de bir gerçek. 1050 kullandığın için 9 serisine "düşmek" tabirini kullandım yanlış anlaşılmasın. 1060 yerine 980 de tercih edebilirsin. Tabii bu güç kaynağına vs de bağlı tabii ki.

@Mehmet Melik Arslan GTX 1060 genel olarak GTX 980 modelinden daha performanslı bir kart. GTX 980 modelinin GTX 1060 modelini geçtiği oyunlarda var ancak bu sayı az. GTX 1060 yerine de GTX 980 alınacak bir kart değil. GTX 980 ilk çıktığında da bile F/P olmadığı için pek tercih edilmedi, GTX 970 modeli yüzünden. Şimdi çıkıp bu kartı da alabilirsin demenize anlam veremedim açıkçası.
GTX 1050 Tİ ile bu modeller arasından gözle görülür derecede fark var. 1080P için 1050 Tİ yeterli olduğu içinde kartı güncellemeye gerek yok.

Uyarı! Bu konu 8 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı