GTX 1050 Ti sistem FPS düşüsü

MagicinofMars

Hectopat
Yakın zamanda almış oldugum 1050 Ti ekran kartımla oyunlarda normalinden çok fazla FPS düşüşü yaşıyorum eski kartım RX460'dı ve üst seviyeye geçmek için bunu aldım ve yaklaşık bir buçuk aylık oyun testlerine dayanarak test ettim nasıl deyim YouTube üzerinden güncel FPS değerleri olur bakıyorum millet 150 200 alıyor ben 100leri zor görüyorum ve şu anlık aklımdaki tek soru darboğaz olayı olabilir mi? Sıcaklık değerlerim 63 civarı oluyor işlemci ve ekran kartında kulanım değerleri işlemci genelde 80 100 Aralıklı değişirken ekran kartı 30 ila 60 arası kulanım oluyor.

Sistemim.
Ekran kartı Gigabyte 1050 Ti.
İşlemci AMD Athlon X4 840.
RAM 16 GB 1333MHz.

Ve bir de eklemek istedim güç kaynağım sorun çıkardığı için düşük bir PSU taktım 300W.

Son düzenleyen: Moderatör:
Yakın zamanda almış oldugum 1050 Ti ekran kartımla oyunlarda normalinden çok fazla FPS düşüşü yaşıyorum eski kartım RX460'dı ve üst seviyeye geçmek için bunu aldım ve yaklaşık bir buçuk aylık oyun testlerine dayanarak test ettim nasıl deyim YouTube üzerinden güncel FPS değerleri olur bakıyorum millet 150 200 alıyor ben 100leri zor görüyorum ve şu anlık aklımdaki tek soru darboğaz olayı olabilir mi? Sıcaklık değerlerim 63 civarı oluyor işlemci ve ekran kartında kulanım değerleri işlemci genelde 80 100 Aralıklı değişirken ekran kartı 30 ila 60 arası kulanım oluyor.

Sistemim.
Ekran kartı Gigabyte 1050 Ti.
İşlemci AMD Athlon X4 840.
RAM 16 GB 1333MHz.

Ve bir de eklemek istedim güç kaynağım sorun çıkardığı için düşük bir PSU taktım 300W.

Hangi oyunlar driverlar güncel mi?

RX 460'tan 1050 Ti'a geçmek büyük bir devrim yaratmamıştır muhtelemen. Hem maddi hem de performans açısından çok gerekli bulmuyorum. Darboğaz olabilir evet. Ayarları ve çözünürlük yükseltmeyi dene, bu sayede gücü ekran kartını vermiş olursun. Bir nebze düzelebilir.

x4 840, GTX 1050 Ti'yı besleyebilecek güçte değil. Zaten konu içinde de kendiniz demişsiniz CPU kullanım değerleri ile GPU kullanım değerlerini. Darboğaz var bariz bir şekilde.

Yapabileceğim bir şey var mı peki?
Masrafsız olarak yapabileceğiniz en yararlı şey grafik ayarlarını ve çözünürlüğü arttırmak. Onun dışında gücünün yettiği oyunlarda DSR açıp yükü grafik kartına verebilirsiniz. En sağlıklısı ise işlemci değiştirmektir zira diğer seçenekler sadece günü kurtarır.

Geri
Yukarı