GTX 1050 Ti sistem görüntü vermiyor

Can Cengiz

Hectopat
Daha fazla  
Merhabalar. Dün gece oyun oynarken bilgisayarım tamamen dondu ve biraz bekledikten sonra Power düğmesine basılı tutarak kapattım.

Ardından açmak için düğmeye bastığımda kendi kendine açılıp kapanmaya başladı. Güç kaynağını kapattım ve tekrar denedim. Kasa normal şekilde çalıştı fakat hiçbir şekilde görüntü alamadım.

Güç kaynağı ve ekran kartını başka güçsüz bir kasada birlikte denedim ve görüntü geldi. Fakat kendi kasamda görüntü alamıyorum.

Ayrıca belirtmek isterim; eski bir güç kaynağım var.

Sistem Bilgilerim
CPU: AMD Ryzen 5 2600
GPU: MSI GTX 1050 Ti Gaming X
RAM: G.Skill Flare X 2x8GB 3200MHz
Anakart: ASUS Prime B450M-K
PSU: Cooler Master 460W

Merhabalar. Dün gece oyun oynarken bilgisayarım tamamen dondu ve biraz bekledikten sonra Power düğmesine basılı tutarak kapattım.

Ardından açmak için düğmeye bastığımda kendi kendine açılıp kapanmaya başladı. Güç kaynağını kapattım ve tekrar denedim. Kasa normal şekilde çalıştı fakat hiçbir şekilde görüntü alamadım.

Güç kaynağı ve ekran kartını başka güçsüz bir kasada birlikte denedim ve görüntü geldi. Fakat kendi kasamda görüntü alamıyorum.

Ayrıca belirtmek isterim; eski bir güç kaynağım var.

Sistem bilgilerim.
CPU: AMD Ryzen 5 2600.
GPU: MSI GTX 1050 Ti Gaming X
RAM: G.Skill flare X 2x8GB 3200MHz.
Anakart: ASUS Prime B450M-K
PSU: Cooler Master 460W.

Anakart üzerindeki BIOS pilini çıkart.
RAM'leri çıkartıp bir silgi yardımıyla alt kısımlarıni sil ve geri tak.
Pili de geri tak ve dene.

Ram leri başka pc de deneme şansınız varsa deneyiniz.

Görüntü gelip mi kapandı yoksa durmadan yeniden başladığını mı fark ettiniz?
Durmadan yeniden kapanıp açılmaya başladı. RAMleri başka bir pc de denemeye çalışacağım.
Anakart üzerindeki BIOS pilini çıkart.
RAM'leri çıkartıp bir silgi yardımıyla alt kısımlarıni sil ve geri tak.
Pili de geri tak ve dene.
Dediğinizi yaptım fakat yaparken RAM'leri tek tek takıp çalıştırmayı denedim. İkisi de takılıyken görüntü gelmiyor.
-RAM'lerden belirli birini iki slota tek tek taktığımda görüntü gelmiyor.
-Diğer RAM ise sadece B slotunda takılı iken görüntü geliyor ve PC açılıyor.

Bu sebepten sorunun nerede olduğunu anlayamadım.

Teşekkürler.

Durmadan yeniden kapanıp açılmaya başladı. RAM'leri başka bir PC de denemeye çalışacağım.

Dediğinizi yaptım fakat yaparken RAM'leri tek tek takıp çalıştırmayı denedim. İkisi de takılıyken görüntü gelmiyor.
-RAM'lerden belirli birini iki slota tek tek taktığımda görüntü gelmiyor.
-Diğer RAM ise sadece b slotunda takılı iken görüntü geliyor ve PC açılıyor.

Bu sebepten sorunun nerede olduğunu anlayamadım.

Teşekkürler.

Tek slot mu çalışıyor yani?

-Diğer RAM ise sadece b slotunda takılı iken görüntü geliyor ve PC açılıyor.

Pardon görmemişim dediklerimi unutun. Slot ağrızası ve bu sebepten bahsi geçen 1. ram ağrızalanmış olabilir teknik destek alınmalı.
Pardon görmemişim dediklerimi unutun. Slot arızası ve bu sebepten bahsi geçen 1. RAM arızalanmış olabilir teknik destek alınmalı.

Garantisi varsa gönderin ya da tamircinin yolunu tutun 2 slotuda kullanacak iseniz.
1. RAM'ı mutlaka başka PC de deneyiniz emekliye ayrılmış olabilir.
Uzun lafın kısası sorun A slotunda. Ayrıca 1. RAM da arızalanmış olabilir.

Son düzenleme:
Tek slot mu çalışıyor yani?

Pardon görmemişim dediklerimi unutun. Slot ağrızası ve bu sebepten bahsi geçen 1. ram ağrızalanmış olabilir teknik destek alınmalı.

Garantisi varsa gönderin ya da tamircinin yolunu tutun 2 slotuda kullanacak iseniz.
1. RAM'ı mutlaka başka PC de deneyiniz emekliye ayrılmış olabilir.
Uzun lafın kısası sorun A slotunda. Ayrıca 1. RAM da arızalanmış olabilir.
Şu an çalışan RAM ile tek tek denediğimde iki slot da çalışır durumda ve görüntü geliyor. Sanırım RAM modüllerinden biri arızalı. Başka bir PC'de denedikten sonra garanti ile iletişime geçmeyi düşünüyorum. Daha 3-4 aylıktı. Farklı bir öneriniz var ise her zaman açığım. Destekleriniz için çok teşekkür ederim.

Şu an çalışan RAM ile tek tek denediğimde iki slot da çalışır durumda ve görüntü geliyor.
Siz sadece b slotun dan görüntü aldığınızı belirtmiş diniz hocam a dan denediğinizde vermiyordu o yüzden A bozuk dedim.
-Diğer RAM ise sadece B slotunda takılı iken görüntü geliyor ve PC açılıyor.
Destekleriniz için çok teşekkür ederim.
Rica ederiz iyi günler.

Şu an çalışan RAM ile tek tek denediğimde iki slot da çalışır durumda ve görüntü geliyor. Sanırım RAM modüllerinden biri arızalı. Başka bir PC'de denedikten sonra garanti ile iletişime geçmeyi düşünüyorum. Daha 3-4 aylıktı. Farklı bir öneriniz var ise her zaman açığım. Destekleriniz için çok teşekkür ederim.

Rica ederim.
Garantiye başvurmanız en makul hareket olur.
Problemin kaynağını bulduğumuza sevindim.

Yeni konular

Geri
Yukarı