GTX 1050 Ti Sistem oyunlarda düşük FPS

Bu ayara getirip "All" diyin.
1524928737351.png

Bu c sanırım yada ikisi.
İstiyor değil. LOL oynarken değerlerin fotoğrafını çekin bakalım ne kadar RAM kullanıyor sistem. AIDA raporu hazırlarsanız sisteminizi inceleyelim, sisteme yük bindiren program olabilir, virüs kaynaklı olabilir. Ucu açık konulardan bahsediyoruz.
Hangi siteye yüklüyüm?
Buda d heralde.

Dosya Ekleri

• C KONTROL.PNG
    C KONTROL.PNG
    14 KB · Görüntüleme: 30
  • d cont.PNG
    d cont.PNG
    14,2 KB · Görüntüleme: 29
dostum aynı sorun bende de var. Kasayı garantiye gönderdim işlemcide sorun olduğunu söylediler ve işlemciyi değiştirdiler. Kasayı bugün teslim aldım, kurdum LOL e girdim ve fps sorunu devam ediyor. Teamfightlar da 60 a kadar fps düşüyor.
Sistemim;

gtx 1050ti 4gb
ryzen 3 1200
8gb ram 2133mhz

Geçmiş olsun kader ortağıyız. Biri ram al diyo biri psu diyo. Yeni pc aldırcaklar bana herhalde.
dostum aynı sorun bende de var. Kasayı garantiye gönderdim işlemcide sorun olduğunu söylediler ve işlemciyi değiştirdiler. Kasayı bugün teslim aldım, kurdum LOL e girdim ve fps sorunu devam ediyor. Teamfightlar da 60 a kadar fps düşüyor.
Sistemim;

gtx 1050ti 4gb
ryzen 3 1200
8gb ram 2133mhz
Geçmiş olsun kader ortağıyız. Biri ram al diyo biri psu diyo. Yeni pc aldırcaklar bana herhalde.

Hocam aklım almıyor, garantiden daha bugün aldım cihazı. İşlemcide problem var dediler yenisiyle değiştirmişler ama aynı sorun devam ediyor. Bu sistemle LOL de fps nin 60 a düşmesi normal mi ?

Hocam aklım almıyor, garantiden daha bugün aldım cihazı. İşlemcide problem var dediler yenisiyle değiştirmişler ama aynı sorun devam ediyor. Bu sistemle LOL de fps nin 60 a düşmesi normal mi ?
LOL oynamam ama çok yük getiren bir oyjn olmaması lazım. Çünkü kardeşim 10 yıllık Core 2 Duo işlemcili, HD 6570 ekran kartlı ve 4 GB düşük MHZ RAM'le oynayabiliyorken sizin bu sistemlerle bunu yaşamanız hiç mantıklı değil. Umarım çözülür sorununuz. Çünkü ben de bu sene kardeşimin bilgisayarını yenilemeyi düşünüyorum hemen hemen sizin sistemlere yakın olabilir. Bu sorunlar olacaksa da insan şüpheleniyor. Az para değil sonuçta.

Dostum değiştirdik diyip eskisini mi taktılar anlamadım ama afterburner değerleri şöyle;
GPU 38derece kullanım %31 fps137 ram 5310, cpu kullanımı %23
Bu değerleri lane e giderken alıyorum.
Lane geldiğimde değerler şöyle;
GPU 38derece kullanım %29 a düşüyor fps94 ram5279mb, cpu kullanımı %34

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı