GTX 1050 Ti sistem parçaları uyumlu mu?

Borue

Centipat
Daha fazla  
Merhaba.
Başlıkta belirttiğim sistemi kurmak istiyorum.
Ekran kartım GTX 1050 Ti halihazırda elimde mevcut belirttiğim bileşenleri tahsis edeceğim ve yıl sonuna kadar ekran kartı olarak GTX 3060 veya 6500 XT sisteme geçiş yapacağım şimdilik bütçem el vermiyor.

• Power Boost Deluxe VK-G1009b
  • Power Boost ATX500a 500W.
  • ASUS NVIDIA GTX 1050 Ti.
  • 8 GB Corsair (MHz bilinmiyor)
Genel olarak sistemi BF1 için güncelliyorum çünkü şu an kullandığım işlemci i3 7100.bütçeme gelecek olursak ekran kartı almayacağım zaten şu an o yüzden 12K bir bütçem var işlemciyi ileriye dönük almak istiyorum çünkü belirttiğim gibi ekran kartımı yenileyeceğim. Başka sistem tavsiyelerinize de açığım...

Ekte belirteceğim ürünleri yukarıda belirttiğim dört ürün ile birleştireceğim. Herhangi bir sorun teşkil eder mi? Örneğin PSU sorun çıkarır mı? Ve ya farklı RAM MHz olması sorun çıkarır mı? Kasa yeni alacağım sistemler için uygun mu? Tüm sorunları geçtik ve sistemi topladım diyelim ileride ekran kartım için güç kaynağı değişimi hariç alacağım bileşenlerden değiştirmem gereken bir şey çıkar mı?
Alacaklarım;
İşlemci
Sıvı Soğutucu
Anakart
RAM
SSD
Yardımlarınız için şimdiden teşekkür ediyorum.

Son düzenleyen: Moderatör:
Hocam bütçenize göre güzel hazır sistemler de denk geliyor. Tavsiyem 1050ti'ı da satıp sisteminizin üzerine koyup çok daha güzel bir sistem almanızdır.

İşlemciyi ileride değiştirmen kesinlikle gerekir. RAM'ı bilmiyorum.
DDR3 DDR 4 olayları varda MHz bilinmiyor demişsin.
Peki genel olarak baktığımızda bu sistem ekran kartı hariç yeterli mi sizce benim için? Dediğim gibi aktif olarak bf1 oynamak istiyorum ayrıca Lol ve Cs:go yeni oyunlara şimdilik pek merakım yok. Yıl sonunda 1050 ti ekran kartımı, eski anakartımı ve işlemcimi elden çıkarıp üzerini tamamlayarak ekran kartı olarak Gtx 3060 veya 6500 XT'ye geçiş yapıp bir de güç kaynağını değiştiricem. Korkum aslında anakart... Yeterli bir seviyede mi? Hem şuan hem de ilerisi için. İnanın hiç anlamıyorum.

Peki genel olarak baktığımızda bu sistem ekran kartı hariç yeterli mi sizce benim için? Dediğim gibi aktif olarak BF1 oynamak istiyorum ayrıca LoL ve CS:GO yeni oyunlara şimdilik pek merakım yok. Yıl sonunda 1050 Ti ekran kartımı, eski anakartımı ve işlemcimi elden çıkarıp üzerini tamamlayarak ekran kartı olarak GTX 3060 veya 6500 XT'ye geçiş yapıp bir de güç kaynağını değiştireceğim. Korkum aslında anakart... Yeterli bir seviyede mi? Hem şu an hem de ilerisi için. İnanın hiç anlamıyorum.

Şu an yeterli ancak ileride o işlemcin hiçbir işe yaramaz.

Peki genel olarak baktığımızda bu sistem ekran kartı hariç yeterli mi sizce benim için? Dediğim gibi aktif olarak bf1 oynamak istiyorum ayrıca Lol ve Cs:go yeni oyunlara şimdilik pek merakım yok. Yıl sonunda 1050 ti ekran kartımı, eski anakartımı ve işlemcimi elden çıkarıp üzerini tamamlayarak ekran kartı olarak Gtx 3060 veya 6500 XT'ye geçiş yapıp bir de güç kaynağını değiştiricem. Korkum aslında anakart... Yeterli bir seviyede mi? Hem şuan hem de ilerisi için. İnanın hiç anlamıyorum.
Hocam LoL ve CS-GO için yeterli olabilir ama i3 7100'le BF1 MP oynatmaz hem de 8GB olduğundan RAM darboğazı da yaşarsınız. Dediğiniz bütçeleri ayıracaksanız bu sisteme hiç masraf etmeyin komple elden çıkarıp hazır kampanyalı sistemleri bakabilrsiniz.

Hocam LoL ve CS-GO için yeterli olabilir ama i3 7100'le BF1 MP oynatmaz hem de 8GB olduğundan RAM darboğazı da yaşarsınız. Dediğiniz bütçeleri ayıracaksanız bu sisteme hiç masraf etmeyin komple elden çıkarıp hazır kampanyalı sistemleri bakabilrsiniz.
Hocam i3 şuan ki işlemcim alacaklarımı da görsel olarak ekledim.

Dosya Ekleri

• Sistem.png
    Sistem.png
    97,2 KB · Görüntüleme: 26

Yeni konular

Geri
Yukarı