GTX 1050 Ti sistem toplama

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

O konu bu mesaj üzerine çıkmıştır. Durduk yere ortaya R5 3600 ve RTX 3080 ile bir fikir atmadım.

O kaynağı attığınıza göre verilen bilgilere güveniyorsunuz. Hatalı olduğunu öğrendikten sonra fikirleriniz değiştiyse başka.

Hatalı kaynağı sildikten sonra öyle bir fikrim olmadığını belirttim.

7 sayfayı okuyamadım kusura bakmayın görünce ne alaka ne saçmalık demiştim ama RTX 3080 ile 3600'ü birlikte görünce.
Bu yüzden iki taraftan birinin tamam deyip konuyu kapatması en mantıklısıdır. Gerek yok gerginliğe. :D

Bu tarz ikili tartışmalarda kişiler hatalı cümlelere cevap verir/kendini savunur.
Cevap verecek bir şey kalmayınca da otomatik olarak biter zaten :)

PSU attığınızı alacağım.

İşlemci olarak - 10400F düşünüyorum.

Anakart - MSI B460M PRO 2933MHz DDR4 soket 1200 M.2 HDMI DVI mATX anakart.

RAM olarak - Patriot Viper RGB 8 GB 3000 MHz DDR4 pVR416G300C5k RAM.

Düşünmüştüm siz neler tavsiye edersiniz?
RAM tek kanal yapmayın, performansın düşer eğer bütçeniz yetmiyor ise sonradan bir adet daha ekleyin.

Arkadaşlar @odinn361 ile birlikte sistemi topladık sonuçlar şu anlık güzel evet bütçemi biraz aştım bana toplam 4410 TL'ye tekabül etti fiyatlar ama ekstra olarak kasa da aldım. Buradan tekrar @odinn361'e çok teşekkür ederim 7 / 24 destekte bulundu hatta ürünlerin linklerine kadar attı sağ olsun çok samimi, sıcak ve efendi biri olduğu için tekrar teşekkür etmeyi kendime borç bilirim. Bu yolda bayağı çok yardımcı oldu kasayı bile sosyal medya üzerinden iletişime geçerek birlikte kurduk 😁 Bu hafta resmen eşimden çok @odinn361 ile konuştum kral çocuk vesselam. 😁

İşlemci 1800 TL.
Anakart 540 TL.
RAM 430 TL.
Soğutucu 415 TL.
PSU 445 TL.
Kasa 780 TL.

Hangi modelleri aldınız, kasa biraz pahalı sanki. Kasa anakarttan pahalı 🙄
İndirimler ile öyle oldu. Kasa Sharkoon TG6 modeliydi yanlış hatırlamıyorsam. Güzel bir kasa aslında. Tek eksi yanı önünün mesh olmaması fakat yeterli büyüklükte hava girişleri var.

Ayrıca rica ederim çok keyifli bir süreçti benim için. Hayırlı olsun.

İndirimle bulamadığımız tek parça kasa :D. Ama yorumları falan baya güzel olduğundan bunu tercih etmiştik Enes hocamla.

Son düzenleme:
Hangi modelleri aldınız, kasa biraz pahalı sanki. Kasa anakarttan pahalı 🙄
Evet kasa sharkoon TG6 modeli ve indirimsiz fiyatıydı. Hocam bütçeyi bile aştık aslında kasa konusunda yalan değil elimdeki kasa berbat haldeydi resmen gazi konumundaydı hatta kasayı @odinn361 hocama göstermiştim eminim ki hatırlar 😁

Evet kasa sharkoon TG6 modeli ve indirimsiz fiyatıydı. Hocam bütçeyi bile aştık aslında kasa konusunda yalan değil elimdeki kasa berbat haldeydi resmen gazi konumundaydı hatta kasayı @odinn361 hocama göstermiştim eminim ki hatırlar 😁
Kesinlikle. O bomba PSU ile ve o kasa içerisinde R5 3600 gibi bir işlemciyi kullanmaya vicdanım el vermezdi zaten :D.
Hocam bu arada biz o kadar konuştuk ben ismimi söylemedim :D. Öküzlük var biraz kusura bakmayın, ismim Yener.

Kesinlikle. O bomba PSU ile ve o kasa içerisinde R5 3600 gibi bir işlemciyi kullanmaya vicdanım el vermezdi zaten :D.
Hocam bu arada biz o kadar konuştuk ben ismimi söylemedim :D. Öküzlük var biraz kusura bakmayın, ismim Yener.
hahah biraz geç cevap verdim ama olsun tekrar tanıştığıma memnun oldum Yener hocam. Şimdi yeni konu açıp OC işlemini konuşmak istiyorum ve merakla bekliyorum diğer hocalarımı da 😁 😅

Geri
Yukarı