GTX 1050 Ti sistem toplama

Black Swordsman

Hectopat
Makaleler
3
Arkadaşlar 2. elde biraz araştırma yaptım ve sizlerinde fikirlerini almak istiyorum. Topladığım sistem şu şekilde;

Ryzen 5 1600 AF - 700 TL.
ASUS STRIX 1050 Ti OC 4 GB - 750 TL (kutulu, garantili)
Gigabyte B450M S2H V2 anakart - 520 TL.
Kingston 480 GB SATA SSD - eski PC'den kalan parça.
Corsair Vengeance 8 GB RAM - 450 TL (sıfır)
500W PSU - daha seçemedim.

Sizce işlemci-anakart-ekran kartı birbirleriyle ne kadar uyumlu? Almamı önerir misiniz? Ya da eklememi/değiştirmemi istediğiniz bir parça var mı? Yorumlarınızı bekliyorum :)

Bütün parçalar biribiri ile uyumlu.
1050 Ti güzel bir ekran kartı.
İşlemcin güzel lakin R3 3100 daha iyi olur. Hatta mümkünse 3500X/3600 bakabilirsiniz.
RAM güzel fakat ileride kesinlikle +8daha RAM eklemen yararına olur. FPS DROP önler.
500W PSU bu sistem için yeter de artar.
Anakart ve SSD güzel.

Bütün parçalar biribiri ile uyumlu.
1050 Ti güzel bir ekran kartı.
İşlemcin güzel lakin R3 3100 daha iyi olur. Hatta mümkünse 3500X/3600 bakabilirsiniz.
RAM güzel fakat ileride kesinlikle +8daha RAM eklemen yararına olur. FPS DROPönler.
500W PSU bu sistem için yeter de artar.
Anakart ve SSD güzel.
Bütçeyi olabildiğince kısık tutmaya çalıştım, babamı zora sokmak istemiyorum. Ayrıca tavsiyeler için teşekkürler fakat işlemciyi neden değiştirmemi istedin? Bildiğim kadarı ile AF olan modeli R5 2600 gücünde diyorlardı.

Bütçeyi olabildiğince kısık tutmaya çalıştım, babamı zora sokmak istemiyorum. Ayrıca tavsiyeler için teşekkürler fakat işlemciyi neden değiştirmemi istedin? Bildiğim kadarı ile AF olan modeli R5 2600 gücünde diyorlardı.

Hocam ekran kartı fiyatları malum piyasa belli.
Şu an olabildiğince iyi bir işlemci alıp belki ekran kartı fiyatları düştüğü zaman da upragede edersiniz.
Fakat R5 1600 AF yine de güzel bir işlemci.
Şimdiden hayırlı olsun. Bu arada kasa modeli ne düşünüyorsunuz.

Hocam ekran kartı fiyatları malum piyasa belli.
Şu an olabildiğince iyi bir işlemci alıp belki ekran kartı fiyatları düştüğü zaman da upragede edersiniz.
Fakat R5 1600 AF yine de güzel bir işlemci.
Şimdiden hayırlı olsun. Bu arada kasa modeli ne düşünüyorsunuz.
Hocam şu anlık uzay montaj kullanacağım eğer alırsam. Ama parayı biriktirebilirsem ve stok gelirse anında bu kasayı alacağım.

Yapma be. Hep bu kasanın hayalini kuruyordum. Aslında kasalardan da pek anlamam. Var mı bir önerin? Ama kasa karizmasından ödün vermesin 😁

Kardeşim ilk önce içini topla kasa her türlü alınır kasa alacağım diye parcalardan kısma bence.
Sistemde güzel şimdiden hayırlı olsun.

Arkadaşlar 2. elde biraz araştırma yaptım ve sizlerinde fikirlerini almak istiyorum. Topladığım sistem şu şekilde;

Ryzen 5 1600 AF - 700 TL.
ASUS STRIX 1050 Ti OC 4 GB - 750 TL (kutulu, garantili)
Gigabyte B450M S2H V2 anakart - 520 TL.
Kingston 480 GB SATA SSD - eski PC'den kalan parça.
Corsair Vengeance 8 GB RAM - 450 TL (sıfır)
500W PSU - daha seçemedim.

Sizce işlemci-anakart-ekran kartı birbirleriyle ne kadar uyumlu? Almamı önerir misiniz? Ya da eklememi/değiştirmemi istediğiniz bir parça var mı? Yorumlarınızı bekliyorum :)

Hocam 1050 Ti nasıl 750TL'ye bulabildiniz hem de garantili bir şekilde kaçırmayın direk alın güzel sistem şimdiden hayırlı olsun.

Yeni konular

Geri
Yukarı