GTX 1050 Ti sistem yükseltilmeli mi?

• Konuyu başlatan we1N
  • Başlangıç Tarihi
  • Mesaj 16
  • Görüntüleme 523

we1N

Decapat
Daha fazla  
Intel® pentium® CPU G4560 @ 3.50GHz
NVIDIA GeForce GTX 1050 Ti.
Team Elite+ 8 GB 2133MHz DDR4.
Western Digital Blue 1TB HDD.
ASRock H110M-DGS r3.0

Böyle bir bilgisayarım var ve darboğazdan dolayı hiçbir şey yapamıyorum mario oynasam kasacak seviyede bir darboğaz söz konusu. Sizce ekran kartsız mı bilgisayar alsam bunu satıp sıfır mı alsam ne yapmamı önerirsiniz?

Bu sistem inanılır gibi değil ama Valorant'ta 100FPS'yi geçmiyor, üstelik olarak da Fight'larda 30 FPS'ye kadar düşüyorum çıldıracağım...

Ben buna benzer bir sistemi kullanıyordum, ancak işlemcim G4400'dı ve darboğaz yapıyordu. Bir işlemci değişikliği ile bu durumdan kurtulabilirsin. İmzamda bulunan işlemci ve ona benzer bir anakartı alabilirsin. Ekran kartını rahat şekilde besliyor ve çoğu oyunu rahatça oynatıyor.

Intel® pentium® CPU G4560 @ 3.50GHz
NVIDIA GeForce GTX 1050 Ti.
Team Elite+ 8 GB 2133MHz DDR4.
Western Digital Blue 1TB HDD.
ASRock H110M-DGS r3.0

Böyle bir bilgisayarım var ve darboğazdan dolayı hiçbir şey yapamıyorum mario oynasam kasacak seviyede bir darboğaz söz konusu. Sizce ekran kartsız mı bilgisayar alsam bunu satıp sıfır mı alsam ne yapmamı önerirsiniz?

Bu sistem inanılır gibi değil ama Valorant'ta 100FPS'yi geçmiyor, üstelik olarak da Fight'larda 30 FPS'ye kadar düşüyorum çıldıracağım...

İşlemci değişimi+SSD çok iyi olur hocam.

İşlemciyi @Hououin Kyouma 'in de dediği gibi 10100F ile değiştirirseniz, özellikle Valorant'da çok rahat eder sistem. Gerçi, işlemci değişimi için anakartı da değiştirmeniz gerekecek 😅. İşinizi görecek, giriş seviyesi bir anakart alabilirsiniz bunun için.
Harici olarak 240'lık bir SSD ve 8GB daha bellek alabilirsiniz. Sistemi aşırı oranda hızlandıracaktır.
Ekran kartı yükseltmesi maalesef pek mümkün değil şu zamanlarda.

İşlemci anakart + ssd al, format at Windows u ssd ye kur mis gibi iler de ramini satarsın 8*2 ram alırsın 3000mhz+

10100F işlemciye güzel gider.
İşlemci değişimi+SSD çok iyi olur hocam.
İşlemciyi @Hououin Kyouma 'in de dediği gibi 10100F ile değiştirirseniz, özellikle Valorant'da çok rahat eder sistem. Gerçi, işlemci değişimi için anakartı da değiştirmeniz gerekecek 😅. İşinizi görecek, giriş seviyesi bir anakart alabilirsiniz bunun için.
Harici olarak 240'lık bir SSD ve 8GB daha bellek alabilirsiniz. Sistemi aşırı oranda hızlandıracaktır.
Ekran kartı yükseltmesi maalesef pek mümkün değil şu zamanlarda.
10100f için anakart da almam gerekecek. 16 gb ram için 8 eklenemez sonucta mhz leri ve modelleri farklı. ssd de mevcut değil. Bunları yaptığımda neredeyse konuda bahsetmiş olduğum ekran kartsız bilgisayarı toplamış oluyorum.

Yeni konular

Geri
Yukarı