GTX 1050 Ti sistem yükseltilmeli mi?

• Konuyu başlatan we1N
  • Başlangıç Tarihi
  • Mesaj 16
  • Görüntüleme 524
10100f için anakart da almam gerekecek. 16 gb ram için 8 eklenemez sonucta mhz leri ve modelleri farklı. ssd de mevcut değil. Bunları yaptığımda neredeyse konuda bahsetmiş olduğum ekran kartsız bilgisayarı toplamış oluyorum.
Hayır, RAM ekleyebilirsiniz. Elinizdekinin birebir aynısı olmasına gerek yok pekala. Hatta frekans değerlerinin aynı olmasına bile gerek yok.
Tabii garanti olması için, aynı kodlu bir bellek alabilirsiniz. Bulamazsanız benzer özellikteki herhangi bir belleği kullanabilirsiniz. Çalışmama ihtimali var mı, kit olmadığı sürece aynı kodlu olsa bile var. Ama bu ihtimal az. Yanına da 240GB'lık bir SSD ekleyebilirsiniz.

Ekran kartını da değiştirmelisin hocam.
Arkadas darbogazdan bahsediyor siz ekran karti degistirin diyorsunuz garip.
Intel® pentium® CPU G4560 @ 3.50GHz
NVIDIA GeForce GTX 1050 Ti.
Team Elite+ 8 GB 2133MHz DDR4.
Western Digital Blue 1TB HDD.
ASRock H110M-DGS r3.0

Böyle bir bilgisayarım var ve darboğazdan dolayı hiçbir şey yapamıyorum mario oynasam kasacak seviyede bir darboğaz söz konusu. Sizce ekran kartsız mı bilgisayar alsam bunu satıp sıfır mı alsam ne yapmamı önerirsiniz?

Bu sistem inanılır gibi değil ama Valorant'ta 100FPS'yi geçmiyor, üstelik olarak da Fight'larda 30 FPS'ye kadar düşüyorum çıldıracağım...
1050ti icin darbogaz yapmayacak en uygun islemciye yonelin bana kalirsa. Ekran karti degisimine gerek yok. Eger butceniz kisitliysa 8 gb ram bir sure daha goturur. Apu pc gecmenin mantigi yok butce arttirabilirseniz anakart cpu ram takviyesi yapabilirsiniz. Şahsen ben gtx 1050 ile valorantta max ayarlarda +120 fps aliyorum.

Arkadas darbogazdan bahsediyor siz ekran karti degistirin diyorsunuz garip.

1050ti icin darbogaz yapmayacak en uygun islemciye yonelin bana kalirsa. Ekran karti degisimine gerek yok. Eger butceniz kisitliysa 8 gb ram bir sure daha goturur. Apu pc gecmenin mantigi yok butce arttirabilirseniz anakart cpu ram takviyesi yapabilirsiniz. Şahsen ben gtx 1050 ile valorantta max ayarlarda +120 fps aliyorum.
İşlemciyi değiştirdiğimde buna değer mi diye düşünüyorum hep, çünkü anakart da falan almam gerekiyor haliyle masraflar yükseliyor. Bahsettiğim şey apu değil de bu kadar şeyi tek tek değiştirmek yerine direkt olarak sadece ekran kartsız bilgisayar alıp 1050ti yi ona takmak istiyorum açıkcası. 144hz monitöre sahibim bu yüzden en az almam gereken fps 160+. Bu takviyeleri yapmak yerine bunu yapmam daha iyi olmaz mı?

İşlemciyi değiştirdiğimde buna değer mi diye düşünüyorum hep, çünkü anakart da falan almam gerekiyor haliyle masraflar yükseliyor. Bahsettiğim şey apu değil de bu kadar şeyi tek tek değiştirmek yerine direkt olarak sadece ekran kartsız bilgisayar alıp 1050ti yi ona takmak istiyorum açıkcası. 144hz monitöre sahibim bu yüzden en az almam gereken fps 160+. Bu takviyeleri yapmak yerine bunu yapmam daha iyi olmaz mı?
Ben tum sistemi satip apu alacaksiniz sanmistim eger dediginiz gibi bir sistem bulabilirseniz alabilirsiniz ama tek tek almak daha uyguna gelebilir belki onlarida gozden gecirin. İşlemci olarak i5 10100f oneririm bende f/p cpu ve bazen cok guzel indirimler geliyor. Valorant gibi oyunlarda +160 alirsiniz diye dusunuyorum. Ben +120 fps yi catisma aninda aliyorum yani normal oyunda ortalama 150 fps oluyor (max ayar). Gtx 1050ti ile bu fps leri hayli hayli almaniz gerekiyor. Tabi rekabetci oyunlarda cpu nun etkiside unutulmamali.

Intel® pentium® CPU G4560 @ 3.50GHz
NVIDIA GeForce GTX 1050 Ti.
Team Elite+ 8 GB 2133MHz DDR4.
Western Digital Blue 1TB HDD.
ASRock H110M-DGS r3.0

Böyle bir bilgisayarım var ve darboğazdan dolayı hiçbir şey yapamıyorum mario oynasam kasacak seviyede bir darboğaz söz konusu. Sizce ekran kartsız mı bilgisayar alsam bunu satıp sıfır mı alsam ne yapmamı önerirsiniz?

Bu sistem inanılır gibi değil ama Valorant'ta 100FPS'yi geçmiyor, üstelik olarak da Fight'larda 30 FPS'ye kadar düşüyorum çıldıracağım...
Dostum ben 2K çözünürlükte oynuyorum valorantı 1050 Ti ekran kartıyla ryzen 5 3600 kullanıyorum aldığım fps 150 minimum ortalama 200 oluyor bazen de 250 oluyor.

Yeni konular

Geri
Yukarı