GTX 1050 Ti Sistem

• Konuyu başlatan GMA
  • Başlangıç Tarihi
  • Mesaj 8
  • Görüntüleme 942

GMA

Hectopat
Daha fazla  
Merhaba arkadaşlar ben bir kasa topladım fakat kasanın ne kadar iyi oldugunu, parçaların uyumlu olup olmadıgını bılmıyorum. PUBG, CSGO, LOL, Rainbow, Warface gıbı oyunları oynamak ıcın topladım. Benım ıcın parçalardan anlayan arkadaşlar bir göz atarsa ve yorumunu yaparsa güzel olur.

Ekran kartı: MSI GeForce GTX1050 Ti GAMING X 4GB OC GDDR5 128Bit NVidia DX12 Ekran Kartı
Anakart: MSI B250M BAZOOKA Intel B250 Soket 1151 DDR4 2133MHz USB3.1 Anakart
İşlemci: Intel Core i5 7400 Soket 1151 3.0GHz 6MB Önbellek 14nm İşlemci
SSD: Kingston 120GB HyperX FURY Sata 3.0 Cache SSD (Okuma 500MB / Yazma 500MB)
RAM: Kingston 16GB (2x8GB) HyperX Fury Black DDR4 2400MHz CL15 1.2V Dual Kit RAM
Harddisk: Seagate Barracuda 3.5" 1TB Sata 3.0 64MB Cache 7200RPM Harddisk
Kasa: COOLER MASTER MASTERBOX LITE 5 500W 80PLUS MidT ATX PENCERELİ KASA

Sistem taleplerinize yetecek gibi görünüyor. Üstadlar daha iyi yorum yapacaktır. Seçtiğiniz kasanın ön tarafındaki fanların ses yaptığıyla ilgili yorumlar okudum. Belki incelemek istersiniz.

@blauesbluten @Cezalı
Arkadaşlar 8. nesil ya da Ryzen serisi varken 7. nesil almak hata olur.

İşlemciyi, ekran kartı ile darboğaz sınırından bir tık üst seviyede tutup diğer bileşenlere parasal açıdan yüklenmek bana daha mantıklı geldi. Çünkü DDR4 RAM'ler piyasada gereksiz pahalı bu parasal açığı işlemcinin modelini düşürerek kapatabiliriz. Daha sonra işlemciyi yükseltebiliriz.

İşlemciyi, ekran kartı ile darboğaz sınırından bir tık üst seviyede tutup diğer bileşenlere parasal açıdan yüklenmek bana daha mantıklı geldi. Çünkü DDR4 RAM'ler piyasada gereksiz pahalı bu parasal açığı işlemcinin modelini düşürerek kapatabiliriz. Daha sonra işlemciyi yükseltebiliriz.
Sence bu sistem performans uyumu bakımından nasıl bir bilgin varmı ?

Uyarı! Bu konu 7 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı