GTX 1050 Ti Sistem

delidolii

Hectopat
Daha fazla  
Kasa toplayacağım ve alacağım malzemeler bunlar. Anakart ve işlemci uyar mı?

MSI B150 Gaming M3 anakart

i7 7700K işlemci

Kingstone HyperX Fury 2x8 16GB DDR4

GTX 1050 TI

Son düzenleyen: Moderatör:
Uyum sorunu olmaz fakat o işlemciye o ekran kartı biraz saçma olur. Benim tavsiyem aynı fiyata i7 yerine i5 alıp, ekran kartını da 1060 6gb yapmanız

Az sonra bazı arkadaşlar fiyat/performans oranından dolayı amd ryzen tavsiyesinde bulunacaklardır ve seçim yapmak size kalmış fakat ben amd önermiyorum.

2 hafta önce am4 platformlu sistem topladım. Şimdilik athlon x4 950 ve msi b350m kullanıyorum ve 2 3 ay sonra değiştirip ryzen 5 alırım diye düşünerek tercih ettim. Kullandığım ekran kartında küçük bir sorun var ve servise göndermem gerekiyor. Fakat tüm am4 platform işlemcilerde (ryzen de dahil) olduğu gibi bu işlemcide dahili GPU mevcut değil. Bu yüzden ekran kartını çıkardığım zaman anakart üzerinden görüntü çıkışı alamıyorum. Ekran kartını servise gönderecek olsam geri dönüş süresi 15-20 gün süreceği için o süre boyunca bilgisayarı kullanamayacağımdan kartı da servise gönderemiyorum.

Ama herhangi bir intel işlemci kullanıyor olsaydım bu sorunu yaşamayacaktım. Oyun oynanmasa da en azından diğer işlerime yoğunlaşırdım.

Yani tercih size kalmış ama ben ilk fırsatta bu işlemci ve anakartı makul fiyata okutup intel'e geçmeyi planlıyorum. İntel veya Amd'yi savunmuyorum ve savunmam da fakat tercihim bu yönde

işlemciyi i5 7400 ile değiştirmeni ekran kartını 1060 çıkartmanı öneririm daha yüksek fps değerleri elde edersin zira oyun performansının büyük kısmı GPU ya bakar.

Uyarı! Bu konu 7 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı