GTX 1050 Ti sistemi yükseltme önerisi

kokix

Decapat
1700 lira nakit param var.
Satacağım ama ne kadar para edeceğini bilmediğim konsola sahibim: Xbox One S + 1 adet gamepad +Call of Duty wwıı, Resident Evil 7 biohazard, Forza motosport 7, Dishonored 2, Mirror's Edge Catalyst, PES 2018, One piece burning blood, Tom Clancy division. (hepsi kutulu oyun bunlara sahibim.) Tüm bunlar 3000 lira eder mi bilmiyorum daha fazla mı eder siz biliyorsanız fiyat biçebilirsiniz ben şimdilik 3000 diyeyim.

xc.JPG

Yükseltmek istediğim sistem:
GTX 1050 Ti 4 GB NVIDIA expendetion O.C.
8 GB RAM.
MSI A320M vh-Plus
Ryzen 3 1200.

Şimdi sizce yükseltmek istediğim sistemi bile satıp yepyeni bir kasa mı almaya çalışmalıyım? Böyle yaparsam sanırım bilgisayarım 4000 eder mi bilmiyorum ama eğer ediyorsa 8700 lira param oluyor ama onu 10000 yapabilirim. Bu bütçe ile hazır sistem mi almalıyım? RTX ekran kartlı bir bilgisayar istiyorum bu mümkün mü? Şimdiden aşırı teşekkür ederim yardımlarınız için.

Monitör istemiyorum çünkü monitörüm var 60 Hz ASUS monitör. Ekipman da istemiyorum çünkü onlar da var. Klavyem, kulaklığım her şeyim tamam. Tek ihtiyacım olan oyuncu bilgisayarı.

Oyun oynamak için alacağım.

İşlemci R3 3300X veya R5 2600, 3600 ile değiştirilebilir. RAM eklenebilir.

Konsol da 3700₺ etse anakartı B550 ile değişirsin. Ekran kartını da satar 6500 XT alırsın.
Yeniden aşırı teşekkür ederim değerli tavsiyeniz için. Satın alacağım yerde bulunan fiyatlar bana çok pahalı geldi. Rica etsem bir bakar mısınız?
cccx.JPG

@erme

Para tam çıkışmıyor gibi geldi bana. :(

Yeniden aşırı teşekkür ederim değerli tavsiyeniz için. Satın alacağım yerde bulunan fiyatlar bana çok pahalı geldi. Rica etsem bir bakar mısınız?
Eki Görüntüle 1337003
@erme

Para tam çıkışmıyor gibi geldi bana. :(
İşlemciyi ikinci el R5 3600 almanız önerim. 6500 XT'den tam performans almanız için B550 yani PCI-e 4.0 bir anakart gerek. Ve R5 2600 PCI-e 4.0 desteklemiyor ve B550 anakartlara takılmıyor.

İşlemciyi ikinci el R5 3600 almanız önerim. 6500 XT'den tam performans almanız için B550 yani PCI-e 4.0 bir anakart gerek. Ve R5 2600 PCI-e 4.0 desteklemiyor ve B550 anakartlara takılmıyor.
Çok içime sinmedi gibi... Sadece tek fanlı bir ekran kartı o. Benim ise 2 fanlı. :( Soğutma anlamında çok sıkıntı olmaz mı?

Çok içime sinmedi gibi... Sadece tek fanlı bir ekran kartı o. Benim ise 2 fanlı. :( Soğutma anlamında çok sıkıntı olmaz mı?
Sıkıntı olmaz. Fazla fan iyi soğutma demek değildir. Bunun soğutması gayet iyi.

Yine de çift fanlı olsun dersen:

Ama söyleyeyim, attığım tek fanlı olan daha kaliteli.

Geri
Yukarı