GTX 1050 Ti sistemde FPS düşmesi

İşletim sistemi
Windows 10

YusufDemircan

Decapat
Arkadaşlar merhaba. Ryzen 3 1200 işlemcim, GTX 1050 Ti ekran kartım, B450M S2H anakartım, 8 GB RAM'im ve SSD'ye sahip bir bilgisayarım var. Daha geçen haftaya kadar hiçbir sorun olmadan oyunlarımı oynuyordum ama son zamanlarda her oyunda olmamakla beraber Sekiro, Valorant, Rocket League gibi oyunlarda ani FPS düşmesi yiyorum. Aniden 4 saniye boyunca kilitleniyor ama CS:GO'da hiçbir şey olmuyor. R arada Google'da gezerken de yaşıyorum. OC'yi Default'a çektim sıcaklık değerlerine baktım bir problem yok, darboğaz problemim de yok. İnternet desem neden Sekiro'da falan da var. Virüs taraması yaptım, o da problemsiz. Format atmak istemiyorum. Son çözüm aklıma o geliyor ama bayağı bir yedeklemem gereken dosya var. Sizin önereceğiniz bir şey var mıdır?

Not: Bir de MSI Afterburner ile Valorant'ta değerlere baktığımda CPU %100, GPU %40 ama 200 FPS. Bunun normal bir değer olduğunu düşünüyorum. FPS çok yükselince GPU değeri düşüyor diye biliyorum.

İşlemcin 4 çekirdek olduğu için sorun yaşıyorsun. Bende i3 4170 kullanırken aynı sorunu yaşıyordum. Arka planda olabildiğince az program çalıştır. Gereksiz bütün programların otomatik başlangıcını kapat. Bunun dışında bir çözümü yok.

İşlemcin 4 çekirdek olduğu için sorun yaşıyorsun. Bende i3 4170 Kullanırken aynı sorunu yaşıyordum. Arka planda olabildiğince az program çalıştır. Gereksiz bütün programların otomatik başlangıcını kapat. Bunun dışında bir çözümü yok.

Aylardır oynuyorum son 2 haftadır bu durum oluyor. O yüzden işlemci kaynaklı olduğunu düşünmemiştim ama haklısınız işlemcim düşük farkındayım başka çözüm sunan olursa açığım.
Overclock default iken de FPS sorunu yaşanıyor mu?
Evet az önce denedim default yine yaşanıyor :(

Disk testi yapın isterseniz. Benim de bir ara böyle anlık takılma problemlerim olmuştu sorun harddiskteymiş.

SSD'de problem yok gibi şu an okuma 480 yazma 340 bad sector de yok. Termal macun yenilicem olmazsa format artık.
Arkadaşlar format sonrası sorunum düzeldi, ek olarak termal macun yenilemesi de yaptım.

Yeni konular

Geri
Yukarı