GTX 1050 Ti sistemde PUBG kasıyor

İşlemci darboğazı ve RAM'den dolayı sorun yaşıyor olabilirsiniz.

1050 Ti sahibiyim. Yaklaşık 2-3 gün önce ben de indirdim PUBG. PUBG'nin sıkıntısı olduğunu düşünüyorum. Steam'de oyuna gelen yorumlara bakarsanız anlarsınız. Optimizasyonu berbat olmuş. En düşük ayarlara çektiğimde bile 30-40 FPS alabildim ve sürekli drop yiyip durdum. Çıkıp direkt sildim.

Evet, PUBG'de olacak çünkü ekran kartını zorlayan en ağır oyunlardan birisi büyük ihtimalle işlemciniz ekran kartınızı besleyemiyor.
Birçok kez testler yaptım. Sistemimden eminim. Ayrıca PUBG'den daha da ağır oyunlar oynadım ve drop ile hiç karşılaşmadım. Üçüncü kez diyorum, oyunun incelemelerine bakınız. Benim sistemimde sorun yok.

Hocam PUBG'yi 8 GB RAM ile şu an oynamak pek de mümkün değil. i3-10100F ve 1050Ti var. İlk hafta 8 GB RAM'im vardı PUBG orta ayarlarda 60-70 gidip geliyordu. Arada da drop giriyordu. 8x2 yapınca FPS'm 100 sabit oldu ve ayarları yükseğe de alabiliyorum. Optimizasyonu iyi değil. Kötü değil ama iyi de denemez yani.

Birçok kez testler yaptım. Sistemimden eminim. Ayrıca PUBG'den daha da ağır oyunlar oynadım ve drop ile hiç karşılaşmadım. Üçüncü kez diyorum, oyunun incelemelerine bakınız. Benim sistemimde sorun yok.

Başka bir konuda da denmiş yeni konu açıp MSI Afterburner ile değerleri paylaş daha net görürsün.

Hayır, darboğaz yapmıyor. Kaç yıldır kullanıyorum. Başka oyunlar da olmayıp PUBG'de mi olacak sadece darboğaz? Üstelik PUBG'yi de kaç yıldır oynarım. Ara vermiştim tekrar dan indirdiğimde böyle olduğunu farkettim. Ayrıca sadece ben de yok drop sorunu. Arkadaşım ile indirmiştik sistemlerimiz tamamen farklı. O da yaşadı drop sorununu. Ayrıca dediğim gibi oyunun incelemelerine girerseniz görürsünüz. İşlemcim ve ekran kartım ile ilgili bir sorun yok.
Darboğaz yapıyordur, sonuç olarak 2çekirdek 4threathed bir CPU ancak 1050ti da çok güçlü değil. Biraz overclock yaparsanız 4.5-4.6'ya falan çok daha iyi olur.

Yanlış test yapmışsınız o zaman o işlemci ekran kartınızı besleyemez.
Besliyor diyorum hâlâ besleyemez diyorsunuz. Kendi bilgisayarımı iyi tanıyorum. Sadece PUBG'de olan bir drop sorunu yüzünden darboğaz yazmak biraz saçma açıkcası.
Darboğaz yapıyordur, sonuç olarak 2çekirdek 4threathed bir CPU ancak 1050ti da çok güçlü değil. Biraz overclock yaparsanız 4.5-4.6'ya falan çok daha iyi olur.
4 CPU, 8'de GPU olmak üzere 12 çekirdeği var. 2 çekirdekli bir işlemci değil.

Yeni konular

Yeni mesajlar

Geri
Yukarı