GTX 1050 Ti sistemde sürekli mavi ekran hatası

İşletim sistemi
Windows 10

Ensnazm

Decapat
Daha fazla  
RAM
8gb ram
SSD veya HDD modeli
Hi level 120gb ssd seagate 500gb hdd
Ekran kartı
Asus gtx 1050ti
Anakart
Asus b250m v3
İşlemci
i5 7500T
Genellikle oyun oynarken daha az da olsa YouTube'dan video izlerken mavi ekran hatası alıyorum ve bu iş artık çok canımı sıkmaya başladı, oyun oynayamaz oldum. Bilgisayarımı temizliyorum kapaklarını açıyorum belki ısıdandır diye ama yok bir fayda etmiyor. Bilgisayarımda donmalar oluşuyor sürekli Minecraft oynarken bile bilgisayar donuyor. Geçenlerde belki format atarsam düzelir dedim atılırken bir sorunla karşılaştık dedi. Sonra bir daha denedim aynı sorunu bir daha verdi yani format bile atılmıyor. Lütfen bir yardımcı olun.

Minidump dosyaları:

Son düzenleyen: Moderatör:
Genellikle oyun oynarken daha az da olsa YouTube'dan video izlerken mavi ekran hatası alıyorum ve bu iş artık çok canımı sıkmaya başladı, oyun oynayamaz oldum. Bilgisayarımı temizliyorum kapaklarını açıyorum belki ısıdandır diye ama yok bir fayda etmiyor. Bilgisayarımda donmalar oluşuyor sürekli Minecraft oynarken bile bilgisayar donuyor. Geçenlerde belki format atarsam düzelir dedim atılırken bir sorunla karşılaştık dedi. Sonra bir daha denedim aynı sorunu bir daha verdi yani format bile atılmıyor. Lütfen bir yardımcı olun.

Minidump dosyaları:
Mavi ekran hatası kodunu aratın ozaman çözüme gitmenize yardımcı olacaktır genelde mavi ekran hatası RAM den kaynaklanır size mavi ekran hatası için önereceğim video linki bunu izleyin en azından neyin ne olduğunu anlamanıza yardımcı olur.https://youtu.be/Qc5Wi0MbjS0

MEMORY_MANAGEMENT hatası var 4 tane.
Ve hepsi de diske işaret ediyor. RAM hatasıdır ama disk kaynaklı da çıkabilir, ek bilgi olsun.

SSD baş şüphelim, Hi-Level hiç güvenilir bir marka değil.

HD Tune ile HDD de dahil olmak üzere tüm disklere "Quick Scan" kapalı şekilde "Error Scan" yapın.

@Anıl Yiğit, hata kodlarını aratamak pek bir işe yaramıyor.
Dump dosyaları şak diye sorunu söyler. Alternatif çözümler aramaya gerek yok. Aslında hep bu genel bilgi videoları yüzünden Mavi Ekran sorunları çözülmüyor.

Mavi ekran hatasını çekebilirseniz atar mısınız? Çünkü bende de aynı hata olmuştu. Eski bir bilgisayarım vardı onda da aynısı oluyordu, sürücülerde hata var sanıyordum silip yüklüyordum, sonra hiç açılmamaya başladı, meğerse ekran kartının chipset i yanmış.

Ya şu Mavi ekran konularına bilmeden girmeyin artık! Adam minidump inceliyor, doğru bir sonuca varmaya çalışıyor siz burada boş boş konuşuyorsunuz. Tek bir yanlış yönlendirmenizde belki de bilgisayar hem mavi ekran hem de farklı bir hata almaya başlayacak. Sorumlusu siz olursunuz.

Geri
Yukarı