GTX 1050 Ti sistemde sürekli mavi ekran hatası

İşletim sistemi
Windows 10

Ensnazm

Decapat
Daha fazla  
RAM
8gb ram
SSD veya HDD modeli
Hi level 120gb ssd seagate 500gb hdd
Ekran kartı
Asus gtx 1050ti
Anakart
Asus b250m v3
İşlemci
i5 7500T
Genellikle oyun oynarken daha az da olsa YouTube'dan video izlerken mavi ekran hatası alıyorum ve bu iş artık çok canımı sıkmaya başladı, oyun oynayamaz oldum. Bilgisayarımı temizliyorum kapaklarını açıyorum belki ısıdandır diye ama yok bir fayda etmiyor. Bilgisayarımda donmalar oluşuyor sürekli Minecraft oynarken bile bilgisayar donuyor. Geçenlerde belki format atarsam düzelir dedim atılırken bir sorunla karşılaştık dedi. Sonra bir daha denedim aynı sorunu bir daha verdi yani format bile atılmıyor. Lütfen bir yardımcı olun.

Minidump dosyaları:

Son düzenleyen: Moderatör:
Şimdi arkadaşlar ben bu konuyu açmadan önce pc açılıyordu ancak şuan açılmıyor direk mavi ekran veriyor biraz araştırma yaptım benim pc mavi ekran hatası versiğinde altta 0xc0000021a adlı bir hata veriyordu bende youtubeye yazdım ve cmd.den falan kod yazınca düzeliyormuş 3 farkli kod var bunları yaptım ancak hiç bir şey olmadı. Sizin dediğiniz o programlari falan deneyemiyorum pc açılmadiğindan ancak bios ekranına ulaşabiliyorum burdan yapabilceğim bir şey varsa yazın.
Şimdi arkadaşlar ben bu konuyu açmadan önce PC açılıyordu ancak şu an açılmıyor direk mavi ekran veriyor biraz araştırma yaptım benim PC mavi ekran hatası versiğinde altta 0xc0000021a adlı bir hata veriyordu bende YouTube'a yazdım ve CMD. Den falan kod yazınca düzeliyormuş 3 farkli kod var bunları yaptım ancak hiçbir şey olmadı. Sizin dediğiniz o programlari falan deneyemiyorum PC açılmadiğindan ancak BIOS ekranına ulaşabiliyorum buradan yapabileceğim bir şey varsa yazın.

Veyahut da herhangi bir parçada net olarak bir sorun varsa söyleyin yenisini alayım ben bu işlerden cok fazla anlamam öğrenmeniz gereken bir şey varsa detaylı olarak yazın yapayım fotoğraflı veyahut da yazılı olarak sizlere aktariyim.

0xc0000021a hatası almanın iki nedeni vardır.

Ya sistem dosyalarında geri dönülmesi zor bir bozukluk olmuştur ya da disklerinde arıza vardır.

Yani bunun için tek bir çözüm var gibi yeni bir disk almak. Ama C diskimi D diskimi onu nasıl anlayacağız? Yani hdd mi ssd mi?

Onu da anlamak için HD Tune gerekli.

Ama çalıştırmanın bir yolu var.
Sitede hiren's bootcd pe yazılımı var.
Onu indirip bir flash belleğe komşunuzun ya da bir arkadaşınızın bilgisayarından yazdırın.

HDD Tools kısmında HD Tune göreceksiniz.
Oradan çalıştırıp test yapabilirsiniz.

Ben o programı yükledim ve flash belleğe attım ancak hddtools kısmını bulamadım yani sanırım BIOS'tan diyorsunuz ama BIOS'da öyle bir yer yok bende flash belleklerini görebilmek için tek bir yer var oda ı Cafe kısmında ASUS EZ Flash 3 Utility diye bir kısım. Nasıl bulabilirim cevaplarsanız sevinirim.

Yeni konular

Geri
Yukarı