GTX 1050 Ti sistemdeki performans düşüklüğü PSU ile alakalı olabilir mi?

tiranazor

Hectopat
RAM
2 adet Crucial 8GB DDR4-2133 1.2V CL15
Ekran kartı
Nvidia Geforce GTX 1050Ti 4GB
Anakart
Casper H110M4-C2H SATA 6GB
İşlemci
İntel Core İ7 6700
Merhaba 2016 da aldığım hazır Casper Nirvana bilgisayarın geçen yıl ekran kartını değiştirdim kasadaki güç kutusunu da yeniledim şu an kasada Frisby 350W PSU var 1 yıldır sorunsuz kullanıyorum ancak oyunlarda yeterli performansı alamıyorum. Ekran kartını her zaman güncel tutuyorum. Bunun nedeni güç kutusu olabilir mi? Yoksa anakart mı yetersiz kalıyor? Yeni PSU da anakartta alabilirim.

Son düzenleyen: Moderatör:
Nasıl bir performans düşüklüğü yaşıyorsun ve bu hangi oyunlarda oluyor? Güç kaynağı zamanla yıpranıp yetersiz beslemeden sistemi yeniden başlatabilir ama performans düşüklüğü pek olası değil. Sen yine güvenlik için kaliteli bir modele terfi edebilirsin. Anakartın dursun onun yerine yoksa SSD takviyesi yapmanı öneririm.

PSU olabilir evet. Yeterli gücü sağlayamadığı zaman darboğaz yaptırır araba gibi düşünün 500 basan bir arabaya 250'lik motor takar isek ne olur? 250'yi zor görürsünüz bu da onun gibi bir şey sorunu %100 teyit etmek için temiz bir format ve güzelce doğru bir şekilde sürücüleri kurun test edin test ederken de sıcaklıkları kontrol edin sorun yoksa eğer PSU değişin gitsin. En az 400'lük alın. (hem format işinize yarar bir ferahlamış olursunuz :))

Yeni konular

Geri
Yukarı