GTX 1050 Ti sisteme bilgisayar parçası önerisi

shipof

Centipat
Daha fazla  
Merhaba Valorant, LoL gibi oyunlarda ani FPS düşmesi yiyorum.
Bilgisayarımın parçaları.
i54690 işlemci.
4+4 DDR3 1600MHz RAM.
GTX 1050 Ti.
120 GB SSD.
500 GB HDD.
Valorant'ta 200 civarı bir FPS alıyorum ama ani saniyelik bir şekilde 2 FPS'e düşüp geri düzeliyor internette birçok çözüme baktım ama hiçbiri fayda etmedi işlemcimin ömrü bitmiş olabilir mi veya şunu yaparsan düzelir diyeceğiniz bir şey var mıdır işlemci kullanımın oyundayken %80-%90'lara kadar çıkabiliyor.

Screenshot_2.png

Screenshot_1.png

Adsız.png

Hocam bende bu konumda ama, C:\Riot Games\VALORANT\live\ShooterGame\Binaries\Win64
Valorant'ın exe'sini bul "VALORANT-Win64-Shipping.exe" buna sağ tıkla özelliklere gel, uyumluluk yerinden tam ekran iyileştirmelerini devre dışı bırakın tikini Aç.

Hocam bende bu konumda ama, C:\Riot Games\VALORANT\live\ShooterGame\Binaries\Win64
Valorant'ın exe'sini bul "VALORANT-Win64-Shipping.exe" buna sağ tıkla özelliklere gel, uyumluluk yerinden tam ekran iyileştirmelerini devre dışı bırakın tikini Aç.
o çözümü denemiştim ama düzelmedi normalde gpu nın kulanımı %20 cpu nınkinin %90larda olması darbağaz göstergesidir ama işlemcim i5 4690 güçlü bir işlemci aslında neden böyle bir sorun olmaya başladı bilemiyorum pc ye format attıktan sonra böyle bir sorun yaşamaya başladım

o çözümü denemiştim ama düzelmedi normalde gpu nın kulanımı %20 cpu nınkinin %90larda olması darbağaz göstergesidir ama işlemcim i5 4690 güçlü bir işlemci aslında neden böyle bir sorun olmaya başladı bilemiyorum pc ye format attıktan sonra böyle bir sorun yaşamaya başladım
Bende i3 6100 var senin değerlerinin aşağısında değerler alıyorum ama donma takılma yok. Ve daha kötü bir işlemci. Ve valorant'ın yüzde 20 Gpu kullanması normal, işlemci ağırlıklı oyun. Ayarları en düşüğe çekin.
1666281414596.png

Bende i3 6100 var senin değerlerinin aşağısında değerler alıyorum ama donma takılma yok. Ve daha kötü bir işlemci. Ve valorant'ın yüzde 20 Gpu kullanması normal, işlemci ağırlıklı oyun. Ayarları en düşüğe çekin. Eki Görüntüle 1549095
ayarlarım en düşükte hatta oyunu düşük çözünürlükte oynuyorum o şekilde alıştım sorunum fps düşüklüğü değil anlık takılma darboğaz yapıyor sanırsam ama nedenini anlıyamıyorum

En ekonomik çözüm fanları temizleyip, termal macunu yenilemeyi dene.
aslında işlemcinin ısı değeri gayet düşük ama işlemci fanından çok fazla ses geldiği için fanı değiştirmek istiyorum zaten umarım fanı değiştirdiğimde sorun düzelir

Hocam, valorant'ın exe'sine yaptıgınıza eminsiniz değil mi? Masaüstündeki Exe'si bi işe yaramaz. Grafik ayarlarındanda yüksek performans verin.
1666281908493.png

Son düzenleme:

Geri
Yukarı