GTX 1050 Ti sisteme Twitch yayın yapmak için işlemci önerisi

fesatamca

Hectopat
Daha fazla  
  • GTX 1050 Ti
  • 8 GB RAM
  • 1 TB HDD
  • i3 6100

İşlemciyi değiştirmeden CS:GO ve PUBG yayınlarını kaliteli şekilde yapabilir miyim yoksa yeni bir işlemci almaya gerek var mı?
Kulaklığım HyperX Cloud 2 mikrofonunu kullanıyorum ses konusunda sıkıntım yok. Önerilerinizi sadece işlemci için bekliyorum iyi günler.

Son düzenleyen: Moderatör:
1050 ti ile yayın işine girmeyin bence, ha ben lol, cs go yayınlarım diyorsanız minimum i5 işlemci gerekiyor yayın için.

Ben de ryzen 5 1400 gtx 1050 ti var world of tanks da performans biraz düşsede idare eder bir yayın yapabildim ama pubg de 1050 ti yetersiz kalıyor. Birinci ağızdan söyleyeyim 1050 ti pubg için yetersiz, yayın sistemin varsa başka tabiki. İşlemci değiştirmek kaliteli bir yayın yapmanızı sağlayacağını düşünmüyorum.

Bütçeni belirtmemişsin o zaman yayın için Ryzen 7 1700 gayet iyidir. Bütçe daha azsa Ryzen 5 1600 veya platform değiştirmek istemiyorsan en az i5 almalısın. Tabi oynayacağını oyunlara da bağlı.

Mümkünse en azından üst seviye bir I5 işlemci kullanın. I5 6600 veya anakartınıza göre 6600K gibi. Anakart değiştirme planınız varsa güncel I5 serisine veya Ryzen sisteme geçiş yapabilirsiniz. Bunun dışında RAM ihtiyacı da artıyor yayın esnasında. Bütçeniz varsa oraya da yatırım yapabilirsiniz. GTX 1050 TI ile tam anlamıyla güzel bir yayın deneyimi yaşamazsınız ama işlemci yükseltmesi ile bu işe adım atabilirsiniz en azından. Gereksinimlerinize göre ileride diğer donanımları da yükseltirsiniz.

Mümkünse en azından üst seviye bir I5 işlemci kullanın. I5 6600 veya anakartınıza göre 6600K gibi. Anakart değiştirme planınız varsa güncel I5 serisine veya Ryzen sisteme geçiş yapabilirsiniz. Bunun dışında RAM ihtiyacı da artıyor yayın esnasında. Bütçeniz varsa oraya da yatırım yapabilirsiniz. GTX 1050 TI ile tam anlamıyla güzel bir yayın deneyimi yaşamazsınız ama işlemci yükseltmesi ile bu işe adım atabilirsiniz en azından. Gereksinimlerinize göre ileride diğer donanımları da yükseltirsiniz.
Merhaba yayın açmak istiyorum ve elimde 1200 TL var. 1200 TL ile Anakart,RAM ve işlemci almayı düşünüyorum. Ryzen 3 1200 veya i3 7100 alıyordum fakat biraz daha bakıp sormayı araştırmayı tercih ettim bu durumda Ryzen 3 1200 ve i3 7100 tam anlamıyla benim için bir köprü Ryzen alırsam ileride R5 ve R7 ile yükseltme yapabilirim. i3 7100 alırsam ileride i5 7400 ve i7 7700 gibi işlemcilere doğruda yönelebilirim. Sizce bu durumda siz hangisini yapardınız?

Ben de Ryzen 5 1400 GTX 1050 Ti var World of Tanks da performans biraz düşsede idare eder bir yayın yapabildim ama PUBG de 1050 Ti yetersiz kalıyor. Birinci ağızdan söyleyeyim 1050 Ti PUBG için yetersiz, yayın sistemin varsa başka tabii ki. İşlemci değiştirmek kaliteli bir yayın yapmanızı sağlayacağını düşünmüyorum.

Nasıl yetersiz bende 1050 Ti var PUBG Ultra 60-50 oynatıyor işlemci önemli bu konuda ne kadar beslediği ama birinci ağızdan söylemişsin bana göre 1050 Ti güzel ayrıca ekran kartından olmuyor o donmalar Windows'un gereksiz hizmetleri işlemciyi yiyor ekran kartını yeteri kadar besleyemiyor ben onun çözümümü ghost spectre Windows 10 compactda halletim gereksiz Windows hizmetleri yok RAM'i az kullanıyor ve işlemciyi çok kullanmadığından %88 oldu Max PUBG Ultra'da bende FPS 70'lere çıktı deneyin derim istediğiniz hizmeti yükleyebiliyorsunuz.

Ghost Spectre Windows 10 Superlite Version | TechLatest superlite indirmeyin compact 20H2 64 Bit yüklersiniz 21h2'ye güncellersiniz ben 21H2 64 Bit bulamadım en azından görmedim bulursanız onu indirin sorununuz çözülür.
İndirmeden önce araştırın.

Son düzenleme:
S
Nasıl yetersiz bende 1050 Ti var PUBG Ultra 60-50 oynatıyor işlemci önemli bu konuda ne kadar beslediği ama birinci ağızdan söylemişsin bana göre 1050 Ti güzel ayrıca ekran kartından olmuyor o donmalar Windows'un gereksiz hizmetleri işlemciyi yiyor ekran kartını yeteri kadar besleyemiyor ben onun çözümümü ghost spectre Windows 10 compactda halletim gereksiz Windows hizmetleri yok RAM'i az kullanıyor ve işlemciyi çok kullanmadığından %88 oldu Max PUBG Ultra'da bende FPS 70'lere çıktı deneyin derim istediğiniz hizmeti yükleyebiliyorsunuz.

Ghost Spectre Windows 10 Superlite Version | TechLatest superlite indirmeyin compact 20H2 64 Bit yüklersiniz 21h2'ye güncellersiniz ben 21H2 64 Bit bulamadım en azından görmedim bulursanız onu indirin sorununuz çözülür.
İndirmeden önce araştırın.
Ben o iletiyi 2017 senesinde girdim. PUBG o zaman optimize bir oyun değildi. Şu an durum ne bilmiyorum.

Yeni konular

Geri
Yukarı