GTX 1050 Ti sisteme yükseltme önerisi

ritualive

Hectopat
A320M Ryzen 3 1300X 1050 Ti 16 GB 2400 MHz bir sistemim var. Ben buna 1650 Super almayı düşünüyorum. Sorum bu ekran kartı ile 10-20 FPS artışı alabilir miyim?
Yoksa gereksiz bir yükseltme mi olur?

Ben de benzer bir yükseltme düşünüyorum. Fakat anakart, işlemci ve RTX 3000 serisi upgrade daha uzun ömürlü olur.

Ben de benzer bir yükseltme düşünüyorum. Fakat anakart, işlemci ve RTX 3000 serisi upgrade daha uzun ömürlü olur.
o kadar cıkabilsem zaten sorun olmayacak . :D
5500XT 8GB daha iyi bir seçenek olur diye düşünüyorum ama şu an ekran kartı fiyatları sapıtmış durumda.
ikisi de aynı değerlere yakın gibi youtube daki testler de ama tam bilgim yok tabi ki izlediğim kadarıyla yazıyorum . Benim için şuan oynadıgım 2 3 oyun var onlar da 75+ fps alsam düşük ayar bile olsa ( Escape from tarkov ) yeter li olucaktır.

O kadar cıkabilsem zaten sorun olmayacak. :D.

İkisi de aynı değerlere yakın gibi YouTube'daki testler de ama tam bilgim yok tabii ki izlediğim kadarıyla yazıyorum. Benim için şu an oynadıgım 2 3 oyun var onlar da 75+ FPS alsam düşük ayar bile olsa ( Escape from Tarkov ) yeterli olacaktır.

İşlemciye de dikkat et 3kya ekran kartı alınca darboğaz yapacaktır bence ikisini de satıp değiştir. Gerekirse 2.el al çünkü o işlemci besleyemez 1650 Super falan. Bende 1200 AF ve RX570 kullanıyorum bayağı yetiyor ama o.c yapılı. Senin anakartın A320 olduğu için o.c şansı da yok ondan sıkıntı yapabilir.

İşlemciye de dikkat et 3kya ekran kartı alınca darboğaz yapacaktır bence ikisini de satıp değiştir. Gerekirse 2.el al çünkü o işlemci besleyemez 1650 Super falan. Bende 1200 AF ve RX570 kullanıyorum bayağı yetiyor ama o.c yapılı. Senin anakartın A320 olduğu için o.c şansı da yok ondan sıkıntı yapabilir.
işlemci öneriniz varmı peki anakartla uyumlu

Ryzen 5 1600 AF veya Ryzen 3 3100 olabilir. GTX1650 Super'e yetecektir bunlar. 1600 AF 850TL bandında vardı sahibinden de.

Yeni konular

Geri
Yukarı