GTX 1050 Ti ve G4560 Sistem Kasma Sorunu

hytsz

Hectopat
Daha fazla  
Bilgisayar özellikleri;
GTX 1050 Ti
G4560
8GB RAM
1TB HDD

Merhaba, sistemim bu ilk aldığımda oyundaki FPS durumları iyiydi fakat aradan 2 sene geçti GTA 5'de 30 FPS'ten yukarısını alamıyorum ve oynanmaz halde. Sadece GTA 5'te değil bütün oyunlarda böyle. League of Legends'te bile kasmaya başladı. FPS 100'ün altına iniyor ve bir çok oyunda, bu sistemi kullananlarda da böyle mi değilse neden böyle kasıyor yardımcı olursanız sevinirim?

Son düzenleyen: Moderatör:
Bilgisayar özellikleri;
GTX 1050 Ti
G4560
8GB RAM
1TB HDD

Merhaba, sistemim bu ilk aldığımda oyundaki FPS durumları iyiydi fakat aradan 2 sene geçti GTA 5'de 30 FPS'ten yukarısını alamıyorum ve oynanmaz halde. Sadece GTA 5'te değil bütün oyunlarda böyle. League of Legends'te bile kasmaya başladı. FPS 100'ün altına iniyor ve bir çok oyunda, bu sistemi kullananlarda da böyle mi değilse neden böyle kasıyor yardımcı olursanız sevinirim?
Acaba ısınma sorunu yaşıyor olabilir misiniz? MSI Afterburner ile sıcaklık değerlerinizi kontrol etmenizi öneririm. Ayrıca arkaplanda çalışan hizmetleri kontrol etmenizi de öneririm. Basit çözüm denemeleriyle başlayalım.

-Virüs programı ile sisteminizi gözden geçirin. (kaspersky'ı ücretsiz sürümünden faydalanabilirsiniz)
-İşlemcinizin yüksek performansta olduğundan emin olun. (cpu core parking manager uygulaması ile bakabilirsiniz)
Aklıma şimdilik bunlar geldi, işlemcin tam performansı veremediği için ekran kartını beslemiyor olabilir.

-Virüs programı ile sisteminizi gözden geçirin. (kaspersky'ı ücretsiz sürümünden faydalanabilirsiniz)
-İşlemcinizin yüksek performansta olduğundan emin olun. (cpu core parking manager uygulaması ile bakabilirsiniz)
Aklıma şimdilik bunlar geldi, işlemcin tam performansı veremediği için ekran kartını beslemiyor olabilir.

Cpu core parking manager sorunumu çözdü. Nerdeyse 1 yıldır oyunlarda sebepsiz yere kasmalar yaşıyordum, 8 çekirdeği 6 ya düşürünce birden akıcılık sağlandı oyunlarda. Çok teşekkür ediyorum. Ayriyetten bu core parking mantığını açıklarmısınız ?

Sistem çok uzun zamandır format atılmadı ise sen de önüne geleni indirdiysen format atmanın zamanı gelmiş demektir çok önemli dosyaların yoksa at format kökten kurtul

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı