GTX 1050 Ti ve i3 6098p FPS sorunu

xClastro

Hectopat
Sistem:
  • GTX 1050 Ti
  • i3 6098p
  • MSI H110M Pro
  • 8 GB DDR4 RAM
Oyunlarda FPS drop yaşıyorum ama darbogaz olmuyor şöyle işlemci kullanımı %70-80 arası gidip geliyor ama anlık drop yaşıyorum. Yani FPS drop yaşadıgım an işlemci HDD RAM'lerde gözüm oluyor işlemcinin kullanımı degişmiyor neredeyse disk de aynı şekilde %5 falan oynuyor drop yaşadıgım an. Ekran kartını furmak ile test ettigimde %99'un altına inmiyor. PC'de SSD yok ama HD tune pro ile error scan yaptıgım zaman hepsi yeşil çıkıyor yani problem gözükmüyor. RAM'leri test ettigimdede herhangi bir sıkıntı olmadıgını söylüyor program. Neden FPS drop yaşadıgımı çözemiyorum.

Son düzenleyen: Moderatör:
Sistem:
  • GTX 1050 Ti
  • i3 6098p
  • MSI H110M Pro
  • 8 GB DDR4 RAM
Oyunlarda FPS drop yaşıyorum ama darbogaz olmuyor şöyle işlemci kullanımı %70-80 arası gidip geliyor ama anlık drop yaşıyorum. Yani FPS drop yaşadıgım an işlemci HDD RAM'lerde gözüm oluyor işlemcinin kullanımı degişmiyor neredeyse disk de aynı şekilde %5 falan oynuyor drop yaşadıgım an. Ekran kartını furmak ile test ettigimde %99'un altına inmiyor. PC'de SSD yok ama HD tune pro ile error scan yaptıgım zaman hepsi yeşil çıkıyor yani problem gözükmüyor. RAM'leri test ettigimdede herhangi bir sıkıntı olmadıgını söylüyor program. Neden FPS drop yaşadıgımı çözemiyorum.
Bazı durumlarda RAM veya HDD çalışmada sekteye uğrayabiliyor. Dediğiniz gibi işlemci ve ekran kartında oluşan bir sorun değil. 2 adet RAM varsa tek başına çalıştırmayı deneyin veya aynı tip anakart varsa öyle deneyin.

Ben de aynı sorundan muzdariptim. İşlemci sıcaklığını kontrol ettiğimde boştayken olması gerekenden çok daha fazla sıcak, hatta yük altındaykenki üst sınırda gördüm (değerleri tam hatırlamıyorum bir araştırırsanız iyi olur). Hemen termal macunu yeniledim ve sorun halloldu. Kontrol etmenizi tavsiye ederim.

Ram tek modül halinde. Başka yapabilecegim bişey varsa söylersen sevinirim.
Bu arada cevaplar için sagolun. Pc yeni oldugu için termal macunu bitmemiştir diye düşünüyorum. Zaten ısı problemi yok dostum.
Güncel

Son düzenleme:
Uyarı! Bu konu 7 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı