GTX 1050 Ti ve i3 7100 sistem düşük performans sorunu

Daha fazla  
Bilgisayarımı 2017 temmuzunda satın aldım. Oyun performans testlerine baktığımda diğer oyuncuların benden daha yüksek performans aldıklarını görüyorum. Sebebi ne olabilir?
Hangi testleri ve hangi uygulamaları yapmam lazım? Ayrıca oyun içindeyken işlemci sıcaklığına, ekran kartı performansına ve benzeri şeylere hangi programla bakabilirim? Şimdiden teşekkürler.

Son düzenleyen: Moderatör:
Güncel sürücü kullanın. Ayrıca RAM frekansı gibi etkenler de var. Her sistem aynı FPS'i almaz.
Yazılım ve sürücülerinizi güncel tutun, tekrar deneyin.
Ayrıca oyun içindeyken işlemci sıcaklığına, ekran kartı performansına ve benzeri şeylere hangi programla bakabilirim?
MSI Afterburner kullanabilirsiniz.

Güncel sürücü kullanın. Ayrıca RAM frekansı gibi etkenler de var. Her sistem aynı FPS'i almaz.
Yazılım ve sürücülerinizi güncel tutun, tekrar deneyin.

MSI Afterburner kullanabilirsiniz.
Ekran kartı sürücüm güncel. Ram frekansı olayını biraz açarsanız sevinirim. Yazılım ve sürücülerden ekran kartı dışında neyi güncelleyeceğimi bilmiyorum ve her sistem aynı FPS'i almaz haklısınız ama benimle sistemi aynı olan kişiler benden çok daha fazla FPS alıyorlar. Hatta şöyle özetleyeyim CS:GO'da ayarlarımız aynı olmasına rağmen monitörüm çok daha küçük olmasına ve elemanın video çekmesine rağmen benden 50-60 FPS fazla alıyor.

Ekran kartı sürücüm güncel. Ram frekansı olayını biraz açarsanız sevinirim. Yazılım ve sürücülerden ekran kartı dışında neyi güncelleyeceğimi bilmiyorum ve her sistem aynı FPS'i almaz haklısınız ama benimle sistemi aynı olan kişiler benden çok daha fazla FPS alıyorlar.
Bu oyunu oynadığınız ayarlardan tutun örneğin V-Sync ayarı açık veya yüksek grafik ayarlarında oynuyor olabilirsiniz, monitörünüzün hertz değerinin düşük olmasından dolayı az FPS alıyor gibi hissetmenizden de olabilir. Çok ucu açık. RAM MHz değerinin yüksek olması da FPS' i yükseltir. Arkadaşlarınızın RAM' lerinin MHz değeri sizinkinden yüksekse senden fazla FPS alıyor olabilirler. Bunun dışında sisteminiz aşırı ısındığından tüm performansını da aktarmıyor olabilir. Yazılımların güncel olmaması, BİOS' un güncel olmaması da olabilir, termal macunu değiştirmeniz gerekiyor da olabilir. Dediğim gibi birçok sebep olabilir düşük FPS almanıza. Hepsini kontrol etmenizde fayda var.

Bu oyunu oynadığınız ayarlardan tutun örneğin V-Sync ayarı açık veya yüksek grafik ayarlarında oynuyor olabilirsiniz, monitörünüzün hertz değerinin düşük olmasından dolayı az FPS alıyor gibi hissetmenizden de olabilir. Çok ucu açık. RAM MHz değerinin yüksek olması da FPS' i yükseltir. Arkadaşlarınızın RAM' lerinin MHz değeri sizinkinden yüksekse senden fazla FPS alıyor olabilirler. Bunun dışında sisteminiz aşırı ısındığından tüm performansını da aktarmıyor olabilir. Yazılımların güncel olmaması, BİOS' un güncel olmaması da olabilir, termal macunu değiştirmeniz gerekiyor da olabilir. Dediğim gibi birçok sebep olabilir düşük FPS almanıza. Hepsini kontrol etmenizde fayda var.
Bios'u güncelleyeceğim ama yazılım güncellemesi olayını anlamadım. Nedir bu yazılım güncellemeleri?

Uyarı! Bu konu 7 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı