I3 7100 ve GTX 1050 TI Sistem Oyunlarda Performans Sorunu

Seyidabbas

Hectopat
Daha fazla  
Sistemim:
  • GTX 1050 TI
  • RAM 8 GB 2400 MHZ
  • HDD 5400 RPM WESTERN DIGITAL BLUE
  • CPU i3 7100
Oynayınca bazen boşlukta oynamış oluyorum. Harita yüklenmiyor.

Son düzenleyen: Moderatör:
Bu sorun HDD'nizden kaynaklanıyor malesef. 7200 RPM diskler bile günümüzde ucu ucuna yetişmekte. Sizinkisi 5400 RPM. SSD alırsanız sorununuz çözülecektir.
Eger SSD alirsam GTA 5 mesela oynarsam. GTA 5 SSD icinde mi olmasi lazim yoksa fark etmez mi?
GTA 5 hard diskte olsa bile SSD is gorur mu?

SSD içinde olması lazım çünkü hangi diskin içindeyse oradan yükler. Yani HDD yavaş olduğu için HDD'ye yüklü oyunu HDD'den çalıştıracak ve yavaş olduğu için uzun sürecek. SSD hızlı olduğu için kendisinde olan programı daha hızlı çalıştıracaktır. Bu bir yükseltme modülü değil ayrı bir depolama birimi. :D

Benim eski bilgisayarımda HDD'ye kuruluydu ve arabayı hızlı sürünce vb. durumlarda yollar, binalar kayboluyordu. Yeni PC'ye geçtim, hala HDD'ye kurulu fakat Windows'un ağırlığını SSD üstlendiği için yol, bina kaybolma sorunum gitti. (HDD Sata 2 olduğu halde)
Yani SSD'ye kurmana gerek yok, eğer sorun devam ederse SSD'ye taşırsın. @Seyidabbas

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı