GTX 1050 Ti ve i7 2600 Sistem İçin Güç Kaynağı Önerisi

ben yetmeyeceğini düşünmüştüm bilgisayara çok fazla usb port takılı taşınabilir diskler dvd writerlar vesaire iş yükünün çok olduğunu falan düşündüm bilmiyorum yanlış mı tabi

Harddisk anakart ssd veya usb portundan bağlı diğer cihazlar enerji çekmiyor mu peki?
onları hesaplamaya katmak gereksiz gibi bir şey örneğin bir harddisk toplasan 5w ya çeker ya çekmez eğer gönlüm rahat olsun dersen Google'a msi calculator yaz oradan işlemcini ekran kartını ve diğer tüm bileşenleri seç ve o sana bir fikir versin kaç watt elektrik tükettiğini.

Sana bu modeli öneririm biraz daha düşük fiyata RGB'siz olanı da var bu size bahsettiğim akıllı fana sahip thermaltake psu ben size bunu almanızı öneririm çünkü 550W psu alırsanız ilerde olur ki 500 GB ssd takmak istediniz 555W olabilir toplam ve bu yeni bir psu almanıza sebep olabilir ki 550W bir sistem 550W psu tarafından çalıştırılabilir mi orası hakkında bir fiktrim yok en iyisi 650W tercih etmeniz.

İşlemci 95 w, ekran kartın 75 w (bazı modellerde değişiklik gösterse de hemen hemen aynı değerdeler), diğer parçaları uzun uzun hesaplamana gerek yok. Toplamda yani en zor ihtimal 250 çeken bir sisteme 500w yeterli bir psu lakin bir sıkıntısı var ise değiştirin yoksa güç yetmeme durumu yok.
Ekran kartı RX 580 olacak.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı