GTX 1050 Ti ve Ryzen 1200 Sistem PUBG'de FPS Düşüşü

shayze92

Hectopat
Merhabalar öncelikle telefondan giriş sağladığım için konuyu doğru yere mi açtım bilmiyorum şimdiden özür dilerim.

Sistemim;

Amd Ryzen 3 1200
İnno3d GTX 1050 Ti
Asrock A320M-HDV
Crucial 8 GB 2400 MHz
500W PSU

Oynadığım oyunlar CS:GO ve PUBG. CS:GO'da hiçbir sıkıntı yok gayet akıcı 180-290 arası değişkenlik gösteriyor FPS. PUBG'de ise orta ayarlarda (gölge very low) 60-50 arası FPS alıyorum ancak bazen 38'lere kadar düşebiliyor 5-10 saniye civarında. Sıcaklıklar normal işlemci maksimum 44 derece, ekran kartı tek fanlı olduğu için sanırım maksimum 78 derece yani ısınmayla alakalı bir sorunda yok. Sizce bu düşüşün sebebi nedir?

Son düzenleyen: Moderatör:
RAM yetersiz kalıyor muhtemelen. Oyun içi değerleri MSI Afterburner ile paylaşın. Ancak bu sistemle aldığınız değerler çok düşük de değil.

Mr.Acar doğru söylüyor. 8 GB RAM miktarı bu oyun için tam anlamı ile yeterli değil ve oyununda az çok sorunları devam ediyor. Zaten o sistem ile alınabilecek en iyi değerleri alıyorsunuz.

PUBG için 8 GB RAM yeterli değil gibi peki 16 veya 12 olması çok fark yaratır mı ani düşüşlerde falan ? Fiyat için çift kanal kullanmazsak. (8+4)

RAM ile alakası yok. 16 GB RAM var. Birde Ryzen 1600. Kart aynı. Ama aynı dropları bende yaşıyorum.
Hangi ayarlarda oynuyorsunuz ? Bende drop bazen oluyor ama oyunda sanki kasma hissi var FPS 45-55 arası. HDD etkisi var mıdır ?

RAM' in yetmemesi imkansız. Ultrada oynasa neyse de gölgeler very low diğer ayarlar medium da 6GB yiyor. Windows da 8 RAM' in 1.5 GB' lık bölümünü kullansa geriye 500MB kalıyor. Siz aldanmayın 8 GB RAM bu ayarlar için gayet yeterli.
RAM yetersiz kalıyor muhtemelen. Oyun içi değerleri MSI Afterburner ile paylaşın. Ancak bu sistemle aldığınız değerler çok düşük de değil.
Hayır, kesinlikle çok düşük. Ben 1050 2GB ile aynı ayarlarda 80 fps alıyorum.
Merhabalar öncelikle telefondan giriş sağladığım için konuyu doğru yere mi açtım bilmiyorum şimdiden özür dilerim.

Sistemim;

Amd Ryzen 3 1200
İnno3d GTX 1050 Ti
Asrock A320M-HDV
Crucial 8 GB 2400 MHz
500W PSU

Oynadığım oyunlar CS:GO ve PUBG. CS:GO'da hiçbir sıkıntı yok gayet akıcı 180-290 arası değişkenlik gösteriyor FPS. PUBG'de ise orta ayarlarda (gölge very low) 60-50 arası FPS alıyorum ancak bazen 38'lere kadar düşebiliyor 5-10 saniye civarında. Sıcaklıklar normal işlemci maksimum 44 derece, ekran kartı tek fanlı olduğu için sanırım maksimum 78 derece yani ısınmayla alakalı bir sorunda yok. Sizce bu düşüşün sebebi nedir?
Arka planda çalışan uygulamaları kontrol edin. Sistemi denetim masasından "Yüksek Performans" moduna alın. Ne olduğunu bilmediğiniz ya da işe yaramayan programları kapatın. Son olarak, OC yapmayı deneyin.

Oyun sorunlu. Oyunun bazı bölümlerinde takılmalar oluyor. Kastığı anda geri dönüp yine aynı yerden geçerseniz kasmanın sadece bazı bölümlerde olduğunu anlarsınız. Yapacak tek şey güncelleme beklemek.

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı