Ryzen 1200 ve 1050 Ti PUBG'de düşük GPU kullanımı

FurkanBrotherss

Hectopat
Daha fazla  
Sistemim:
1- GTX1050Ti
2- RYZEN 3 1200
3- 8GB 2400MHz

Oyun SSD'ye kurulu. Oyunda hangi grafik ayarlarını değiştirdiysem bir türlü GPU %100 %90 üstüne çıkmıyor. İşlemci hep %70 90 100 aralarında gidiyor. Ben ekran kartına binmesini istiyorum. Yeni gelen optimizasyon güncellemesiyle sizce hangi ayarları yapmalıyım?

Yeni gelen güncelleme ile CPU kullanımı arttı. Bu gayet normal ve GPU kullanımı şuan ki güncelleme sonrası %100 olduğunu görmedim. Eğer oyunda 50'den aşağı FPS almıyorsanız (droplar hariç) bir sorun yok.

Yeni gelen güncelleme ile CPU kullanımı arttı. Bu gayet normal ve GPU kullanımı şuan ki güncelleme sonrası %100 olduğunu görmedim. Eğer oyunda 50'den aşağı FPS almıyorsanız (droplar hariç) bir sorun yok.
50 den aşşağı fpsim düşüyor droplarda giriyor bu cpu kullanımı güncelleme gelmeden öncede böyleydi şimdide çıkıyor. Şimdi oynuyorum paraşütten inerken 24 30 40 oluyor. Grafik ayarlarını ne yapmalıyım?

Benim PC'de İ3-6098p işlemci var onun haricinde aynı sayılır sistemimiz ve aynı sorunlar bende de var. Maalesef 1050 TI ile bu kadar oluyor. İleri ki zamanda gelecek güncellemeyle düzeltirler diye düşünüyorum. Tabi oyun çıkalı uzun zaman olmasına rağmen hala oyunun bu kadar kötü olması ayrı bir olay.

Donanımsal sorun olduğunu düşünmüyorum. Windows defender, güvenlik duvarı, virüs programları , Başlangıç komple devre dışı bırak, msconfig Hizmetler kısmında Microsoft hizmetleri hariç ne varsa kapat. Advanced system care full ile PC'yi hergün tarat önerilir ve CCleaner ile temizlik yap tekrar dene, Bios default ayarlara getirmeyi unutma.W10 Destroy Spying kullanmayıda ihmal etmeyin 1 kereliğine. Eminim bu sorunlardan kurtulacaksınız.

Benim PC'de İ3-6098p işlemci var onun haricinde aynı sayılır sistemimiz ve aynı sorunlar bende de var. Maalesef 1050 TI ile bu kadar oluyor. İleri ki zamanda gelecek güncellemeyle düzeltirler diye düşünüyorum. Tabi oyun çıkalı uzun zaman olmasına rağmen hala oyunun bu kadar kötü olması ayrı bir olay.
Peki kullandığın grafik ayarları nedir?
Donanımsal sorun olduğunu düşünmüyorum. Windows defender, güvenlik duvarı, virüs programları , Başlangıç komple devre dışı bırak, msconfig Hizmetler kısmında Microsoft hizmetleri hariç ne varsa kapat. Advanced system care full ile PC'yi hergün tarat önerilir ve CCleaner ile temizlik yap tekrar dene, Bios default ayarlara getirmeyi unutma.W10 Destroy Spying kullanmayıda ihmal etmeyin 1 kereliğine. Eminim bu sorunlardan kurtulacaksınız.
Biosu default ayarına nasıl getiricem ?

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı