GTX 1050 Ti ve Ryzen 1600 Sistemde Oyunlarda FPS Sorunu

migration

Kilopat
Ekran kartı: MSI GTX 1050 Ti Gaming X
İşlemci: Ryzen 5 1600
RAM: Crucial 16 GB (2x8) 3000 MHz
Monitör: 60 Hz
PSU: XIGMATEK 500W
Anakart: B350 M PRO VDH

Yukarda özelliklerini belirttiğim sistemde oyunlarda sıkıntılar yaşıyorum. Örneğin CS GO orta-yüksek , 4:3 ayarlarda 250-300 FPS alabiliyorum fakat birden FPS düşme sorunlarıyla karşılaşıyorum. Takılmalar da dahil. O takılma, kasma olduğu an Afterburner'dan değerlere bakıyorum ekran kartı kullanımı %80-99 arasındayken %30-45 olup (bir anlık) sonra tekrar eski haline dönüyor. Bu sorunu H1z1 oyununda da yaşıyorum. Hadi H1Z1 optimizasyon sıkıntısı olan oyun olsun CS'de neden böyle?

Bunların yanı sıra GTA V very high'ta 60-90 FPS alıyorum ve herhangi drop yok. Rainbow Six Siege oyununda da sorun yok. Hatta Far Cry Primal dahil...

2 diskim var SSD ve HDD ikisinede HD Tune'da test yaptım. Hatta burda sordum sorun yok dediler. Oyunu iki disktede de denedim ama aynı. Windows 10 kullanıyorum. Sistem 2 aylık virüste yok. Oyundaki sıcaklık değerleri ise ekran kartının 62 dereceyi geçtiğini görmedim. Ortalama 60'ta. İşlemci de 50-60 arası oynuyor. Sorun ne olabilir? Monitör Hertz'i olabilir mi? Çok gıcık bi durum CS GO' da, H1Z1'de ani takılmalar vs.

Son düzenleme:
aklııma hiçbir sebep gelmiyor ama şunu yaparmısınız kasayı açın bütün tozu alın kuru bezle falan bastırmadan yada üfleyerek onu denermisiniz bazı kişilerde olmuş

Aynı sorun bende de var sorun çözüldümü haber eder misiniz?
FPS değerim normal ama takılamalar var. Gerektiği FPS değerini alıyorum. Dün ana belleğin MHz değerini düşürdüm. 3000 MHz den 2133 yaptım. Sanki birazcık olsun takılma geçti gibi. Ama hala tam olarak sorun ortadan kalkmadı. Sorunun ya SSD den yada ekran kartından olduğunu düşünüyorum.

Bilgisayarınızı tam perfomansına alıp msı afterburner'dan oyun içi değerlerinizin fotoğrafını alıp atarmısınız.

Uyarı! Bu konu 7 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı