GTX 1050 Ti ve Ryzen 3 1200 sistemde LoL kasıyor

meola147

Kilopat
8 GB RAM ve MHz yüksek, Ryzen 3 1200, MSI anakart. Videolara bakıyorum aynı benim sisteme sahip ama gelin görün ki o FPS değerlerine ben ulaşamıyorum. Ekran kartı sürücüm güncel. Artık OC yapmayı düşünüyorum kafayı yemek üzereyim çok mutsuzum. Grafik ayalarını en dibe çekiyorum çözünürlük 1920X1080 ona rağmen akıcı bir oyun elde edemiyorum. Bilgisayar tertemiz ekran kartı falan süper hatta pahalı bir termal macun aldım onu güzelce sürdüm.

MSI Afterburner kullanarak CPU ve GPU'nun kullanım ve sıcaklık değerlerini gözemleyin. Bir bakalım ne kadar kullanılıyor. Ayrıca tek LOL oynarkenmi oluyor. Yoksa diğer oyunlarda da mı aynı problem var.

MSI Afterburner kullanarak CPU ve GPU'nun kullanım ve sıcaklık değerlerini gözemleyin. Bir bakalım ne kadar kullanılıyor. Ayrıca tek LOL oynarkenmi oluyor. Yoksa diğer oyunlarda da mı aynı problem var.
Resident Evil 2 oynarken de bu sorun vardı. Metro Exodus oynarken de böyleydi. Belki değerler normaldir ekran kartım geri kalmıştır diyorum ama videolara bakıyorum benden daha iyi FPS alıyorlar.

Kaç fps alıyorsun?
Şöyle söyleyeyim oyun başlangıcı 230 FPS sonra minyonlar gelince 100-120 FPS civarı ama şöyle bir sorun var ben o 150 FPS aldığımı gram hissetmiyorum. Sanki 40-50 FPS alıyorum. Hele takım savaşlarında var ya ekrandan bir gram bir şey anlamıyorum oyun sanki 30 FPS sabitleniyor.

Şimdi dediiim gibi MSI Afterburner'la bir test edelim. Bu arada sisteminiz masaüstü değil mi? Daha önceden var mıydı bu yoksa yenimi başınıza geliyor?

Resident Evil 2 oynarken de bu sorun vardı. Metro Exodus oynarken de böyleydi. Belki değerler normaldir ekran kartım geri kalmıştır diyorum ama videolara bakıyorum benden daha iyi FPS alıyorlar.

Şöyle söyleyeyim oyun başlangıcı 230 FPS sonra minyonlar gelince 100-120 FPS civarı ama şöyle bir sorun var ben o 150 FPS aldığımı gram hissetmiyorum. Sanki 40-50 FPS alıyorum. Hele takım savaşlarında var ya ekrandan bir gram bir şey anlamıyorum oyun sanki 30 FPS sabitleniyor.

Yeni konular

Geri
Yukarı