GTX 1050 Ti vs RX 570

Alperen_77

Picopat
Daha fazla  
Anakart Esonic h61.
İşlemci i5 3470.
RAM 2x8 GB 1600 MHz.

GTX 1050 Ti darboğaz yapmaz gibi geliyor ama performans olarak RX 570 çok daha iyi. Sizce darboğaz yapan RX 570 mi yoksa yapmayan GTX 1050 Ti mı? İleride sistemi yükseltebilirim belli olmaz.

RX570 daha mantıklı duruyor.
Peki reis rx 580 mı rx 570 mi almak daha mantıklı olur bu sistemde.

Ben ikisinin yerine GTX 1650 alırdım. Daha yeni bir model, darboğaz bir tık daha az olur, güç tüketimi daha az olduğundan kaliteli olmayan ya da düşük bir güç kaynağında RX 570'e kıyasla daha stabil çalışacaktır.

Bir bakayım öneri için teşekkürler.

Sadece ikisi arasında performans olarak bakarsak RX580 ama verimlilik olarak @kino'nun da dediği gibi GTX1650 GDDR6 tavsiye ederim.

Hoc
Anakart Esonic h61.
İşlemci i5 3470.
RAM 2x8 GB 1600 MHz.

GTX 1050 Ti darboğaz yapmaz gibi geliyor ama performans olarak RX 570 çok daha iyi. Sizce darboğaz yapan RX 570 mi yoksa yapmayan GTX 1050 Ti mı? İleride sistemi yükseltebilirim belli olma
Anakart Esonic h61.
İşlemci i5 3470.
RAM 2x8 GB 1600 MHz.

GTX 1050 Ti darboğaz yapmaz gibi geliyor ama performans olarak RX 570 çok daha iyi. Sizce darboğaz yapan RX 570 mi yoksa yapmayan GTX 1050 Ti mı? İleride sistemi yükseltebilirim belli olmaz.
Hocam kesinlikle performansa bakma derim, önemli olan stabilite bende rx 570 son zamanlarda ne denersem deneyeyim watmann veriyor oyun oynatmıyor. Nvidia bir model almanı tavsiye ederim.

Hoc

Hocam kesinlikle performansa bakma derim, önemli olan stabilite bende rx 570 son zamanlarda ne denersem deneyeyim watmann veriyor oyun oynatmıyor. Nvidia bir model almanı tavsiye ederim.
Watmann tamamen şansa bağlı. Bende 4 yıldır Rx 570 kullanıyorum hiç watmann hatası almadım. Ama 3-4 ayda bir bilgisayar yeni açıldığında ekran kare kare oluyor sansürlü gibi. Reset attığımda düzeliyor bunu da amd kalitesizliğine veriyorum.

Watmann tamamen şansa bağlı. Bende 4 yıldır Rx 570 kullanıyorum hiç watmann hatası almadım. Ama 3-4 ayda bir bilgisayar yeni açıldığında ekran kare kare oluyor sansürlü gibi. Reset attığımda düzeliyor bunu da amd kalitesizliğine veriyorum.
İlandaki kart alınır mı peki maksimum 80 derece görüyor dedi satıcı.

Şans felan değil hocam benim kart da 2 sene tık bile demedi süprizi değil illahaki verecek…

Geri
Yukarı