GTX 1050 Tİ vs RX470 4GB

MeGatHrOnE

Hectopat
Daha fazla  
Merhaba, yukarıdaki sorunun cevabı tabiki RX470 fakat benim hazır bir sistemim bulunmakta ve buraya ekleyeceğim için birkaç sıkıntı ile karşı karşıyayım. İlk olarak RX470 zaten yaklaşık 200 TL daha pahalı ve ek güç kablosu gerektiriyor . İşte benim asıl sorunum bu PSU!.. Benim 350W lık sertifikasız bir PSU var ve ekran kartları için ek kablosu yok bu yüzden RX470 alırsam ayrıca bir PSU da almam gerekecek bir PSU da minimum 200 TL (kaliteli alacağım) . İkinci sıkıntı ise kasam... Kasam Lenovo ThinkCentre E73 diye bir kasa bu yüzden büyük ekran kartları sığmayabiliyor. Şunuda belirteyim 8 GB RAM ve İntel İ5 4430s 2.8 GHz işlemcim bulunmakta darboğaz olacağını sanmıyorum gerçi ama ne olur ne olmaz sorayım dedim.
Şimdi bilgileri aldığınıza göre soruma geleyim, sadece bir GTX 1050 Tİ alıp 700 TL mi vereyim yoksa RX470 E 900TL verip birde 200 Tl psu verirsem gerçekten değer mi?
Birde oynayacağım oyunları belirteyim: Battlefield 1 ,CS:GO, H1Z1, Owerwatch (bunların hepsini 1440x900 bir monitörle oynayacağım istediğim sonuç hepsinde ultrada 70 FPS civarı ve üstü olsun.)

Son düzenleyen: Moderatör:
Belirttiğiniz duruma göre GTX 1050 Ti öneririm. Kasanızda da yer sorunu olabileceğini de belirttiğinizden Zotac'ın GTX 1050 Ti 4GB Mini modelini öneririm. Sığamayacağı bir kasa olacağını sanmıyorum. İşlemciniz ise oldukça yeterli, GTX 1050 Ti'ı i3'lü sistemlere bile tavsiye ediyorlar neticede. Aşağıdaki linkte de tavsiye ettiğim kartı görebilirsiniz:
Zotac GTX1050 Ti MINI EDITION GDDR5 4GB 128Bit Nvidia GeForce DX12 Ekran Kartı

900p için gtx 1050 ti ile güzel performans alırsınız
Belirttiğiniz duruma göre GTX 1050 Ti öneririm. Kasanızda da yer sorunu olabileceğini de belirttiğinizden Zotac'ın GTX 1050 Ti 4GB Mini modelini öneririm. Sığamayacağı bir kasa olacağını sanmıyorum. İşlemciniz ise oldukça yeterli, GTX 1050 Ti'ı i3'lü sistemlere bile tavsiye ediyorlar neticede. Aşağıdaki linkte de tavsiye ettiğim kartı görebilirsiniz:
Zotac GTX1050 Ti MINI EDITION GDDR5 4GB 128Bit Nvidia GeForce DX12 Ekran Kartı
900p için yeterli olabileceğini düşüyorum gtx 1050 ti. İlerde daha üst seviyeler için beklenebilir. :) Ekran kartı olarak da burayı öneririm. :) TEKNOLOJİ ANKARA Online Alışveriş, Bilgisayar, Notebook, Cep Telefonları, Ev Elektroniği | MSI 4GB GTX1050 Ti 4G OC GDDR5 128 Bit HDMI DVI-D DP nVidia
ZOTAC GTX1050 Tİ OC versiyonuna karar verdim fakat şöyle birşey var benim monitör ekran kartı ile VGA bağlantısı kullanıyor ama GTX 1050 Tİ VGA çıkışı bulunmuyor dönüştürücüler görüntüyü ekler mi birde Battlefield 1 1440x900 MAX ayarlarda 70 fps üstü alır mıyım ?

ZOTAC GTX1050 Tİ OC versiyonuna karar verdim fakat şöyle birşey var benim monitör ekran kartı ile VGA bağlantısı kullanıyor ama GTX 1050 Tİ VGA çıkışı bulunmuyor dönüştürücüler görüntüyü ekler mi birde Battlefield 1 1440x900 MAX ayarlarda 70 fps üstü alır mıyım ?
Monitörde sadece vga çıkışı mı var ? Öyleyse dönüştürücü almanız gerekir.

Monitörde sadece vga çıkışı mı var ? Öyleyse dönüştürücü almanız gerekir.
evet monitör PC ile 2 tarafıda VGA olan bir kablo ile bağlanıyor. Birde dönüştürücünün görüntüyü etkiliyip etkilemediğini açıklayabilir misiniz ? Birde bir dönüştürücü linki atar mısını ?

evet monitör PC ile 2 tarafıda VGA olan bir kablo ile bağlanıyor. Birde dönüştürücünün görüntüyü etkiliyip etkilemediğini açıklayabilir misiniz ? Birde bir dönüştürücü linki atar mısını ?
Ayrıca Zotac GTX 1050 Tİ OC ile 1440x900 de Battlefield 1 de MAX ayarlarda 70 fps üstü alabilir miyim

Uyarı! Bu konu 8 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı