GTX 1050 Ti'dan 8 GB RX580'e geçilir mi?

Var, Forspoken mesela. Ki çıkacak oyunlar da minimum olarak bu kartı isteyecek ve 30 FPS'de süründürecek bu kartı.
Çıkalı çok fazla olmamış oyunları bile 1080P en yüksekte 80 küsür FPS de açan bir karttan bahsediyoruz. Forspoken i bilemem ama benim şuana kadar oynadığım hiç bir oyunda düşük FPS vermedi (GTX 1650 super) kendi kartımdan bahsediyorum RX 580 e FPS değerleri olarak çok birebir oldukları için.

Mesele sizin oynadığınız oyunlar değil zaten, ben piyasaya göre değerlendiriyorum.
Zaten o anlamda demedim benim oynadığım oyunlar genelde çok yüksek grafikli oyunlardı ben atmosfer ve grafik bağımlısıyım oyunlarda özellikle yüksek grafikli oyunları alırım.

Zaten bu FPS konusunda sürekli tahmin düşünce bunların içindesiniz. 30 FPS vereceğini hangi kaynaktan araştırdınız? Şuanki çoğu oyunun minimum istediği ekran kartları 10 yıllık kartlar ve hiç bir oyunu açamayan leş kartlar. RX 580 gibi kartlar minimum sisteme düşmez.

Son düzenleme:
Zaten bu FPS konusunda sürekli tahmin düşünce bunların içindesiniz. 30 FPS vereceğini hangi kaynaktan araştırdınız?
Ortalama olarak söyledim, ki yeni oyunların çoğundaki sistem gereksinimleri genelde 30 veya 60 FPS üzerinden belirlenir, ben de ortalama bir değer olarak belirttim.
Şuanki çoğu oyunun minimum istediği ekran kartları 10 yıllık kartlar
Ama bunlar "çoğu" oyundan ibaret, gelecek 10 yıl içinde bu "10 yıllık" ekran kartlarına %100 güvenemeyiz.
ve hiç bir oyunu açamayan leş kartlar. RX 580 gibi kartlar minimum sisteme düşmez.
Ben örneğimi verdim, sırf kendiniz kullanıyorsunuz diye ürününüzü bu kadar övmenin mantığı yok, oyun yapımcıları istese 4090'ı çatır çatır ağlatır, hala gelmiş bu kartlar çok güçlü diyorsunuz, gelişin biraz.

Ortalama olarak söyledim, ki yeni oyunların çoğundaki sistem gereksinimleri genelde 30 veya 60 FPS üzerinden belirlenir, ben de ortalama bir değer olarak belirttim.

Ama bunlar "çoğu" oyundan ibaret, gelecek 10 yıl içinde bu "10 yıllık" ekran kartlarına %100 güvenemeyiz.

Ben örneğimi verdim, sırf kendiniz kullanıyorsunuz diye ürününüzü bu kadar övmenin mantığı yok, oyun yapımcıları istese 4090'ı çatır çatır ağlatır, hala gelmiş bu kartlar çok güçlü diyorsunuz, gelişin biraz.
4090 ı çatır çatır ağlatsınlar hadi bekliyorum o zaman 🤣 1080P grafikte bahsediyoruz 8k 12k gibi çözünürlüklerden değil. ayrıca ben kullanıyorum diye övmek değil kendim kullandığım için bilip konuşuyorum. Kullanıcısı olup deneyimden bahsetmek sırf benim kartım diye övmek olmuyor. Bu düşünce yapısıyla bence sizin biraz gelişmeniz lazım. O zaman kimse deneyiminden bahsetmesin sizin gibi kullanmadan etmeden sallayıp dursun. Çok güçlü demiyorum bütçeyi RTX 3050 gibi bir kart için zorlamak mantıklı değil diyorum. Dediğim gibi bence siz biraz gelişin bu düşünce yapısıyla hiç bir yere gelemezsiniz. 1080p ayarlarda en yüksek grafikte her oyunu şuanda rahat oynatır. Doğru düzgün optimizasyonu olmayan (Cyberpunk 2077 vb) onları bilemem. Ayrıca dediğiniz 10 yıllık kartlara güvenemeyiz evet çünkü o kartlar daha 720p de zor oynatıyor şimdiki oyunlar için geliştirilmiş kartlar değil onlar. 😃 şuanki yeni oyunlar hep yeni nesil zaten. İlerdeki daha yüksek detaylı oyunlarda illaki performans düşüşü olacak ama o tür oyunlar çıkana kadar yıllar geçer. Zaten o tür oyunlarda sizin dediğiniz kartlar da performans veremez. Yani boş konuşmanın manası yok İyi günler.

Son düzenleme:
Şuanki çoğu oyunun minimum istediği ekran kartları 10 yıllık kartlar ve hiç bir oyunu açamayan leş kartlar. RX 580 gibi kartlar minimum sisteme düşmez.

RX 580 de 6 senelik kart ne bileyim çok mu farklı? 1080 Ti'dan bahsetmiyoruz. Bundan sonra çıkacak her oyunda minimum kartı olacak, maksimum orta ayar.

Screenshot_4.jpg

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

RX 580 de 6 senelik kart ne bileyim çok mu farklı? 1080 Ti'dan bahsetmiyoruz. Bundan sonra çıkacak her oyunda minimum kartı olacak, maksimum orta ayar
Benim 10 senelik kartlar dediğim bu şekilde değil. Çok daha güçsüz kartlardan bahsediyorum tahmini bir çıkış süresi verdim. Bundan sonra her oyunda olup olmayacağını bilemeyiz.

Benim 10 senelik kartlar dediğim bu şekilde değil. Çok daha güçsüz kartlardan bahsediyorum tahmini bir çıkış süresi verdim. Bundan sonra her oyunda olup olmayacağını bilemeyiz.

Şimdi o önerilenler PS4 de baz alınarak yapılıyordu. Biliyorsun konsollar her zaman grafiksel ilermeleri geri çeker, ne zaman yeni konsollar çıkar bu sefer abanılır. Şu sıralar optimizasyonu leş oyunlar görüyoruz ama optimizasyon mükemmel hale getirilse de oyun motorları ağır, UE5 kullananlar bilir devasa assetler var. Bir yandan DLSS ve FSR'a abanılması bu yüzden kimse RTX 2060 gibi kartların 1080P yüksek ayarlarda bile yetersiz kalmasını istemez.

RX 480 ile GTX 1060 çıkış tarihleri ve güçleri bakımından en çok baz alınan iki karttı bugüne kadar. Önerilenlerde bunların kullanıldığı saysız oyun vardır. Şimdi ne olacak bunlar minimuma inecekler yerini de 5700 XT ve 2070/2070 Super'e bırakacaklar. Bu kartların seçilmesi ise grafik gücü olarak PS5'e en yakın modeller olmaları.

Geri
Yukarı