GTX 1050 Ti'lı sistem yavaş çalışıyor

Emrepromax

Femtopat
Daha fazla  
Bilgisayarımda GTX 1050 Ti var 250GB SSD 1TB HDD i3 4130 8 GB RAM var 1333MHz.

Bilgisayar siteleri yavaş açıyor Opera GX kullanıyorum bazen bazı uygulamadayken alt TB yapıyorum Discord'da sesimi kapatmak için 2 3 defa basmam gerkiyor. R yani anlamışsınızdır. Bazen geçemiyorum.

Bilgisayar siteleri yavaş açıyor Opera GX kullanıyorum bazen bazı uygulamadayken alt TB yapıyorum Discord'da sesimi kapatmak için 2 3 defa basmam gerkiyor. R yani anlamışsınızdır. Bazen geçemiyorum.

Hangi işletim sistemini kullanıyorsunuz? İşletim sistemi SSD'ye mi yüklü?

8 GB ve DDR3 olduğu için RAM'ler sistem yavaş çalışıyor. Size tavsiyem ek bir 8 GB RAM eklemeniz.

Ramdende kaynaklanıyor olabilir fakat benim 16 GB RAM'e ve sizle 2 çekirdek aynı işlemciye sahiptim ve sizin dediğiniz gibi takılmalar vs. yaşanıyordu. i5 4590S 4 çekirdek işlemciye geçince artık bu sorunlar en aza indi bundan dolayı kaynaklanıyor olabilir.

Ama eski bir anakart olduğ için 2 tane slot var 2side dolu.

Hocam 4 GB RAM'leri satın 2x8 yapın.

Ramdende kaynaklanıyor olabilir fakat benim 16 GB RAM'e ve sizle 2 çekirdek aynı işlemciye sahiptim ve sizin dediğiniz gibi takılmalar vs. yaşanıyordu. i5 4590S 4 çekirdek işlemciye geçince artık bu sorunlar en aza indi bundan dolayı kaynaklanıyor olabilir.

Bu arkadaşın dediği de olabilir ikisinden biri diyorum ben.

Yeni konular

Geri
Yukarı