Çözüldü GTX 1050 UNEXPECTED_KERNEL_MODE_TRAP mavi ekran hataları

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

ÇeT00

Hectopat
RAM
8
SSD veya HDD modeli
1GB + 512GB
Ekran kartı
GTX 1050
İşlemci
i5 7300HQ
UNEXPECTED_KERNEL_MODE_TRAP
System thread exception not handle.
MEMORY_MANAGEMENT.
nvlddmkm.sys

Yaklaşık 2-3 gündür oyunlara girdiğimde mavi ekran hataları alıyorum.
Tüm sürücülerim güncel güvenli modda hepsini silip tekrar yükledim ama aynı hataları almaya devam ediyorum.
Intel(r) Extreme tuning Utility ile işlemci gücünü biraz düşürdüm ondan kaynaklı olabilir mi? Olabilirse tekrar varsayılan ayarlara nasıl getirebilirim?
Eğer ondan değilse başka neden olabilir?

Çözüm
nvlddmkm.sys hatası da aldım. Bende sizin gibi düşündüm driverı güvenli mod da silip sitesinden indirip tekrar yükledim ama düzelmedi. Sizce başka ne yapabilirim
Ekran kartına OC falan yaptın mı? Ekran kartına da bir işlem yaptıysan default ayarlara getir. Eski WHQL driver'ları dene.
Öncelikle, işlemciye her ne yaptıysanız, hepsini geri alın. DDU ile ekran kartı sürücüsünü silip, WHQL sürüm kurun. DISM ve SFC yapın.
RAM arızası var gibi. Memtest yapın. RAM'leri tek tek test edin.

Sonuçları paylaşmayı unutmayın.

Öncelikle, işlemciye her ne yaptıysanız, hepsini geri alın. DDU ile ekran kartı sürücüsünü silip, WHQL sürüm kurun. DISM ve SFC yapın.

Pc.ye format attım 2 gündür sorun yok ama bugün tekrar mavi ekran verdi yeni dump dosyasını paylaştım

DISM ve SFC den bir sorun çıkmadı. Birazdan Memtest başlatacağım biraz uzun sürüyormuş galiba sonuçları paylaşırım

Memtest86 ile ram testi yaptım onda da bir sorun görünmüyor. Başka neden olabilir.

Son düzenleme:
nvlddmkm.sys hatası da aldım. Bende sizin gibi düşündüm driverı güvenli mod da silip sitesinden indirip tekrar yükledim ama düzelmedi. Sizce başka ne yapabilirim
Ekran kartına OC falan yaptın mı? Ekran kartına da bir işlem yaptıysan default ayarlara getir. Eski WHQL driver'ları dene.

Çözüm

Geri
Yukarı