GTX 1050 ve i5 7300HQ sistem FPS düşmesi

DeLiYuReK01

Hectopat
Merhabalar, Notebook'umda FPS düşmesi sıkıntısı yaşıyorum. Witcher 3 oynarken FPS normalde 40-50 arasıyken birden 1 oluyor ve bu sürekli tekrar ediyor, aynı şekilde Bannerlord oynarken de oluyor. League of Legends oynarken de sadece bir kere FPS 45'e düştü, CS:GO'da henüz bir problem yaşamadım. AIDA64 test sonuçlarını bırakıyorum.

Dosya Ekleri

• 1.png
    1.png
    28,4 KB · Görüntüleme: 51
  • 2.png
    2.png
    45,3 KB · Görüntüleme: 50
Güç ayarlarını sıfırlayın, laptop soğutucu kullanabilirsiniz, bilgisayarınız yapısına bağlı olarak 4-8 derece fark yaratabilir. Termal macunu tekrar uygulayın, internette bununla ilgili birçok rehber var. Darboğaz görünmüyor. Son olarak bilgisayarınız metal yüzeye sahipse ısıyı hissetmeniz 1 saat civarı, plastikse daha uzun bir sürede olur. Zaten 90 dereceyi hissrtmeniz imkansız olduğu için elle bir ölçüm mantıksızdır. Metal yüzeye sahip bir laptop kullanıcısı olarak 85 derecede çalışan işlemcimin sıcaklığını ancak aralıksız 45 dakika oyun oynadıktan sonra hissedebiliyorum ve hissettiğim sıcaklık ılık oluyor. Dediğim gibi ben sorunun macunun uygulanış şeklinden kaynaklandığını düşünüyorum.

Macunu 5 Mart tarihinde uyguladım, geçen haftaya kadar bir problem yoktu. DDU ile ekran kartı Driver'larını kaldırıp baştan kuracağım. Belirttiğim gibi Afterburner'da ısı, donma olduğunda 97'ye çıkıyor 1 saniye aradan sonra tekrar 75'e 70'e düşüyor.

Yeni konular

Geri
Yukarı