GTX 1050 ve i7 7700HQ sistemde CS:GO'da düşük FPS sorunu

zaradam321

Centipat
Merhaba arkadaşlar,
CS:GO'da anlamsız derecede droplar yeyip bir de 130 FPS alıyorum. Sebebi ne olabilir?
Şarja takılı oynuyorum oyunları.
(Ayarlar düşükte hepsi)

Sistemim:
Processor: Intel(r) Core(tm) i7-7700HQ CPU @ 2.80GHz (8 cpus), ~2.8GHz.
Memory: 16384MB RAM.
Available OS Memory: 16270 MB RAM.

Card name: Intel(r) HD Graphics 630.
Display Memory: 8262 MB.
Dedicated Memory: 128 MB.
Shared Memory: 8134 MB.
Current mode: 1920 X 1080 (32 Bit) (60Hz)

Card name: NVIDIA GeForce GTX 1050.
Manufacturer: NVIDIA.
Chip type: GeForce GTX 1050.
DAC type: Integrated ramdac.
Display Memory: 12153 MB.
Dedicated Memory: 4019 MB.
Shared Memory: 8134 MB.

Başka bir bilgi ister iseniz onları da verebilirim. Ekran kartı güncel sanırım onu nereden kontrol edeceğim bilmiyorum.

Son düzenleyen: Moderatör:
Ekran kartının driverını güncelleyip Windows arama çubuğundan grafik ayarlarına girin oyunu ekleyip yüksek performanstan gtx 1050'yi seçin.

Ekran kartının driverını güncelleyip Windows arama çubuğundan grafik ayarlarına girin oyunu ekleyip yüksek performanstan gtx 1050'yi seçin.
Dediklerinizi yaptım hocam deneyeceğim.

V-SYNC açın muhtemelen yüksek FPS'den daha düşük FPS'lere düştüğünüz için bu sorunu yaşıyorsunuz.
Kontrol ettim V-SYNC açık değil ama hocam 200fps vs oluyor 140 düşüyor sonra birden aniden 80 oluyor tekrar 140 oluyor falan değişik bir şey :D sanrıım ekran kartı arada bir nefes alıyor :D

Darboğaz olabilir oyun açıkken görev yöneticisinden CPU kullanımına bakar mısınız ?
O işlemci ve ekran kartı nasıl darboğaz yapacak hocam? Darboğaz işlemcinin ekran kartına yeterli gücü veremeyip ekran kartının kendisini tam performansta kullanamamasıdır. İşlemcinin kullanımıyla pek alakası yok.

Geri
Yukarı