GTX 1050 vs RX 560X

starix28

Hectopat
Gaming laptop almak istiyorum. Şu an önümde 2 tane seçenek var. Bir tanesi GTX 1050'e sahip laptop ( HP Pavilion ) diğeri ise RX 560X'e sahip laptop ( ASUS TUF ) sizce hangisini seçmeliyim? Laptopların geri kalan özellikleri neredeyse aynı. İşlemcisi bile. İkisinin de işlemcisi Ryzen 5 3550H.

Gaming laptop almak istiyorum. Şu an önümde 2 tane seçenek var. Bir tanesi GTX 1050'e sahip laptop ( HP Pavilion ) diğeri ise RX 560X'e sahip laptop ( ASUS TUF ) sizce hangisini seçmeliyim? Laptopların geri kalan özellikleri neredeyse aynı. İşlemcisi bile. İkisinin de işlemcisi Ryzen 5 3550H.
1050 olan 3GB model ise 1050 al. Diğer türlü RX 560X derim.

Ben RX560X'i seçerdim.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
İzlemiştim bu videoyu.RX 560X daha mantıklı görünüyor ama ısınmada önemli bir şey.Sırf birkaç FPS daha yüksek olsun diye çok ısınmasını istemiyorum.
1050 olan 3GB model ise 1050 al. Diğer türlü RX 560X derim.
1050 olan 3GB evet.Ama arada kaldım 😅

560X daha performanslı bir kart. Laptop olduğu için her şekilde ısınacak. Altına bir soğutucu alabilirsin. ASUS TUF serisi laptoplarda ısı tasarımının sorunlu olduğu söyleniyor başka modellere bakabilirsin.

O zaman neden bu konu var hocam?

Etkilerini biliyorsanız gerisi size kalmış. Technopat kullanmayacak bu Laptop'u. Siz kullanacaksınız.
Biliyorum fakat sadece 1 videoya bakmak yerine Technopat'a sorup hem daha fazla kişinin fikrini almak istedim ve bu ekran kartını kullananların düşüncelerini merak ettim.

Geri
Yukarı