i5-8300H ve GTX 1050 Ti vs R5 2500U ve RX 560X Laptop

FatihMS

Hectopat
Merhabalar, bu aralar üniversiteye başlayacağımdan dolayı laptop arayışlarındaydım ve Acer Nitro 5'i almaya karar verdim lakin AMD ile Intel modelleri arasında aşırı kararsız kaldım.
Intel i5 8300H ve GTX 1050 Ti içeren modelini tercih edersem daha yüksek performans elde edeceğim ama ısınma sorunu olacak gibi gözüküyor, bunun yerine AMD Ryzen 5 2500U ve RX 560X içeren modelini alırsam ısınma çözülmüş olacak ama bu sefer performanstan ödün vermiş olacağım.

Sizce ne yapmalıyım? i5 8300 lerde hale ısınma sorunu devam ediyor mudur?

Lütfen fiyatlara göre cevap vermezseniz sevinirim. :)

Son düzenleyen: Moderatör:
Neden ısınma sorunu yaşayacağını düşünüyorsun? evet bazı modeller var hp nin pavilion serisinden 26nt işlemci sıcaklığı 95lerde geziyor ama ben de aynı şekil 1 hafta önce üniversite için laptop aldım. i5-8300h ve 1050ti var aşırı memnunum ve daha en yüksek oyunda bile 75derece üstünü görmedim. bu arada modeli bırakıyorum gerçekten çok memnunum bi göz at istersen Asus Gaming FX504GE-E4720 Intel Core i5 8300H 8GB 256GB SSD Fiyatı

Şimdi dostum FPS yarıştırma konusunu geç ısınma mevzu kritik burada. GTX1050ti boşa kullanılmıyor tüm oyuncu dizüstü bilgisayarlarda. Tatmin edici bir performans sunmasının yanında çipi resmen hiç ısınmıyor. Dizüstü bilgisayar gibi kapalı bir kutunun tam olarak ihtiyaç duyduğu bir grafik işlemcisi GTX1050ti. Kişisel tavsiyem bu şekilde.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı