GTX 1050 vs RX560 Seçimi

Gigabyte Gaming G1 1050 Tİ modeli var elimde inanın V-Sync 60 FPS yakalayabilmek için ayarları kısmak zorunda kalıyorum. Yoksa acayip yırtılmalar var bazı oyunlarda. 1050 Tİ mi aldık yoksa RX 560 mı? Ayarları kısmak zorunda olduktan sonra ne fark kaldı ki aralarında? FreeSync ve RX 560 almak daha mantıklı bence.
1050 ti değil de 1050 ve rx560 arasında kararsız kaldım .

Öncelikle yazım kurallarına dikkat et ve cümleni tekrar düzenle. Senin yüzünden mesajını cevapla yapamıyoruz. Gördük tercihlerini ve sana RX 560 ile FreeSync cevabını verdim zaten. Karıştırma 1050 falan.

Öncelikle yazım kurallarına dikkat et ve cümleni tekrar düzenle. Senin yüzünden mesajını cevapla yapamıyoruz. Gördük tercihlerini ve sana RX 560 ve FreeSync cevabını verdim zaten. Karıştırma 1050 falan.
Cevabın için teşekkürler.

Valla dx11 de bariz bir şekilde 1050 önde. Dx12 destekleyen çok fazla oyun yok bildiğim kadarıyla. Zaten videoda da gördüğün gibi 1050 bariz önde amma velakin bulursan benzer fiyatlara bir 4 gb rx 560 onu al derim.

GTX 1050:
-Hala güncelliğini koruyan ve şimdiki oyunların(DX11) çoğunda biraz daha yüksek FPS veriyor.
-Kısa süreli kullanıp ilerde ekran kartını değiştirecekler için ideal.
RX560:
-Yeni çıkacak ve şimdiki bazı oyunlarda(DX12, Vulkan) daha yüksek FPS veriyor.
-1 yıldan fazla kullanılacaksa kesinlikle tercih edilmesi gerekir.
-FreeSync desteği ucuz monitörlerde de olduğu için daha avantajlı.
-VRAM avantajı vardı ancak piyasada 4 GB versiyonu yok denebilir.

Uyarı! Bu konu 7 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı