Çözüldü GTX 1050 Yükte 82 Derece

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

Wexiar

Hectopat
Makaleler
3
Daha fazla  
Sistem Özellikleri
Anakart: Gigabyte B450M S2H Ekran Kartı: GTX 1660 SUPER 6 GB, İşlemci: Ryzen 3 1200, Ram: 2x8 Gskill RipjawsV 3200 MHZ Ram, 1 TB HDD, 128 GB WD GREEN SSD
ASUS GTX 1050 (tek fanlı) ekran kartı tam yükte 82 dereceye çıkıyor. Bu normal midir?

Son düzenleyen: Moderatör:
Çözüm
İşlemcinin 60 dereceyi geçtiğini görmedim.
İyi o zaman dert edilecek bir şey gözükmüyor. Böyle kullanabilirsiniz.
Bu arada kasanın yan kapağını açmak bir işe yaramıyor hatta zararlıymış ve hava sürkilasyonu mudur nedir onu bozuyormuş ve toz fazla oluyormuş.
Kasa sirkülasyonu iyi olmayan kasalarda, yan kapağı ve ön kapağı açmak kasayı ferahlatır. Dediğiniz doğru, öyle bir dezavantajıda mevcut(Toz). O yüzden mümkünse kapalı kullanılmalı, ama kasa sirkülasyonu iyi değilse, ve kasa masrafına girilmek istenmiyorsa tozları temizleyerek kullanılabilir.

Tabii kasa sirkülasyonu iyiyse zaten gerek yok kasanın yan kapağını veya ön kapağını açmaya.
O zaman böyle kullanabilirsiniz. Kasa masrafına girmeye gerek yok. İşlemciniz kaç derecelerde dolanıyor?
İşlemcinin 60 dereceyi geçtiğini görmedim. Ara sıra çıkıyor tabi.

İşlemcinin 60 dereceyi geçtiğini görmedim.
İyi o zaman dert edilecek bir şey gözükmüyor. Böyle kullanabilirsiniz.
Bu arada kasanın yan kapağını açmak bir işe yaramıyor hatta zararlıymış ve hava sürkilasyonu mudur nedir onu bozuyormuş ve toz fazla oluyormuş.
Kasa sirkülasyonu iyi olmayan kasalarda, yan kapağı ve ön kapağı açmak kasayı ferahlatır. Dediğiniz doğru, öyle bir dezavantajıda mevcut(Toz). O yüzden mümkünse kapalı kullanılmalı, ama kasa sirkülasyonu iyi değilse, ve kasa masrafına girilmek istenmiyorsa tozları temizleyerek kullanılabilir.

Tabii kasa sirkülasyonu iyiyse zaten gerek yok kasanın yan kapağını veya ön kapağını açmaya.

Son düzenleme:
Çözüm

Yeni konular

Geri
Yukarı